Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Oxford stał się Londynem

19 sierpnia 2009

Pasażerowie lądujący na lotnisku w Oxfordzie mogą być zdumieni, kiedy po wyjściu z samolotu okaże się, że właśnie znaleźli się…Londynie. Oxfordzkie lotnisko położone jest w małym miasteczku Kidlington, oddalonym prawie 100 km od stolicy Wielkiej Brytanii.

Be Sociable, Share!


Administracja lotniska zdecydowała się na zmianę nazwy portu na London Oxford Airport, aby podnieść jego rangę. Uznano, że dzięki skojarzeniu z Londynem, port zyska bardziej międzynarodowy profil. Wielu uważa jednak, że nowa nazwa jest myląca. Przedstawiciele lotniska w Oxfordzie uważają, że to popularna praktyka, by lotniska wokół dużej aglomeracji nazywać nazwą głównego miasta.

Nie wszystkim się to jednak podoba. Grupa mieszkańców Oxfordu twierdzi, że miasto jest na tyle znane, że nie potrzebuje budować swojej rangi na skojarzeniach ze stolicą kraju. Dodają, że obcokrajowcy mogą poczuć się oszukani, kiedy chcąc dolecieć do Londynu, wylądują tak daleko od miejsca docelowego.


Okazuje się jednak, że Oxford wcale nie jest rekordzistą pod względem odległości od Londynu. Lotnisko w Asford także ma w swojej nazwie Londyn, chociaż jest położone od stolicy o 117 km. Dla porównania – Heathrow jest oddalone od centrum Londynu o 29 km, Gatwick o 48 km, Luton o 54 km, a Stansted o 61 km. Najbliżej centrum położone jest London City Airport, zaledwie 14 km.


Na podstawie cheapflights.co.uk


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 400

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie