Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Otyli płacą więcej

Otyli płacą więcej

28 kwietnia 2009

Linie Ryanair rozważają wprowadzeni specjalnej dopłaty dla otyłych pasażerów. Pasażerowie z nadwagą zapłacą także więcej za polisy na życie.

Be Sociable, Share!


Podatek dla pulchnych, tzw. tubby tax zaleca wprowadzenie grupa australijskich ekspertów. Ich zdaniem linie lotnicze powinny brać więcej pieniędzy od osób, które najbardziej obciążają samolot. W obecnej sytuacji, reszta szczupłych pasażerów płaci za większe zużycie paliwa. Pomysłem ekspertów zajmie się teraz rząd Australii.

Wprowadzenie podobnej opłaty rozważa obecnie Ryanair. Dodatkowe opłaty mają dotyczyć klientów, których waga przekracza 130 kg w przypadku mężczyzn i 100 kg dla kobiet. Dodatkowy bilet musiałaby wykupić osoba, która nie mieści się w jednym fotelu.


W USA linie lotnicze wymuszają na otyłych pasażerach kupowanie biletów w klasie biznes, gdzie odstępy między fotelami i same fotele są większe. W Kandzie sprawą dwóch miejsc dla otyłego pasażera zajął się Sąd Najwyższy, który jednak stwierdził, że puszysta osoba ma prawo do dwóch miejsc, ale w cenie jednego. W Azji linie  China Eastern Airlines rozważają zmniejszenie liczby foteli na pokładach swoich samolotów, przez co otyli będą mieć więcej miejsca.


W Polsce osoby puszyste muszą płacić więcej przy zawieraniu ubezpieczenia. Waga jest jednym z czynników branych pod uwagę przy ocenie ryzyka związanego z ubezpieczeniami na życie. Nadwaga może sprzyjać wielu chorobom, takim jak: zawał serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca. Dlatego osoby z nadwagą płacą wyższe składki.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/
 

Be Sociable, Share!

Wizyt: 543

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie