Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Otwarte niebo nad Kanadą

3 grudnia 2007

Unia Europejska i Kanada rozmawiają o zniesieniu restrykcji w lotach nad Atlantykiem. Dzięki spodziewanemu porozumieniu, możliwe, że za kilka miesięcy otworzą się drzwi dla tanich lotów z UE do Kanady, podobnie jak miało to miejsce w przypadku USA.

Be Sociable, Share!


Dzięki takiemu porozumieniu w kieszeniach pasażerów zostanie nawet 50 mln funtów rocznie.   
Jacques Barrot, unijny komisarz ds. transportu powiedział, że Kanada jest bardzo waznym partnerem gospodarczym i politycznym Unii. „Porozumienie o otwartym niebie otworzy nowy rozdział tej współpracy” – dodał.  

Umowa zniesie wiele restrykcji dla linii lotniczych chcących latać z UE do Kanady. Szacuje się, że zwiększy się także ruch lotniczy w tym kierunki do 14 mln pasażerów w 2011 roku.
Kanada jest szczególnie popularnym kierunkiem wśród Brytyjczyków, jako doskonałe miejsce do uprawiania sportów zimowych oraz kraj dzikiej przyrody i niesamowitych widoków, jak np. wodospady Niagara. 


W marcu 2008 wejdzie w życie umowa o otwartym niebie między Unią a Stanami Zjednoczonymi. Dzięki niej z londyńskiego Heathrow będą mogły latać inne linie niż, jak to było do tej pory, jedynie British Airways, Virgin Atlantic, American Airlines i United Airlines.


Na podstawie cheapflights.co.uk
/PK/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 020

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie