Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Otwarcie Terminalu 2 najpóźniej w marcu

22 listopada 2007

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapowiedział, że terminal ruszy najpóźniej w marcu. W sprawie zerwania przez PPL umowy z wykonawcą rozbudowy, minister Grabarczyk uważa, że do tego istniały podstawy. Jednak sprawa wymaga dokładniejszej analizy, ponieważ obraz jej komplikują podpisywane niejednokrotnie aneksy do umowy zasadniczej.

Be Sociable, Share!


Minister informuje, że już zostały podjęte decyzję, zgodnie z którymi część prac kończą podwykonawcy. Jednak w kilku kwestiach będzie potrzebne szybkie przeprowadzenie procedur zamówień publicznych .

Przetarg na budowę Terminalu 2 konsorcjum wygrało w 2002 r. Według założeń, do końca maja 2006 r. do użytku miała być oddana część Terminalu 2, a zakończenie inwestycji miało się odbyć w połowie 2007 r.


Później mówiono o innych terminach. Oddanie hali przylotów miało być w listopadzie 2006 r. (ten termin został dotrzymany), a w kwietniu 2007 r. miała być otworzona pozostała część budynku terminalu wraz z Pirsem Północnym. Hali odlotów i Pirsu Północnego nadal jednak nie oddano.


Na podstawie PAP
/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 142

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie