Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Oto najlepsze linie lotnicze świata

19 czerwca 2013

Laureatów jest wielu, bo jak co roku długa była lista kategorii, w których ścierały się znane pasażerom lotniczym marki. Pasażerowie oceniali przewoźników i porty lotnicze, wybierając m.in. najlepszą firmę roku, tę, która dokonała największego postępu, faworyta w danym regionie, zakresie usług czy pod względem jakości obsługi, wreszcie wskazując światową setkę liderów.

Be Sociable, Share!


Laureatów jest wielu, bo jak co roku długa była lista kategorii, w których ścierały się znane pasażerom lotniczym marki. Pasażerowie oceniali przewoźników i porty lotnicze, wybierając m.in. najlepszą firmę roku, tę, która dokonała największego postępu, faworyta w danym regionie, zakresie usług czy pod względem jakości obsługi, wreszcie wskazując światową setkę liderów.

Najlepsze linie brzmią znajomo

Od ubiegłego roku polscy pasażerowie mogą na własnej skórze testować jakość uznawanych za najlepsze na świecie usług lotniczych. Tytuł zwycięzcy 2013 przypadł Emirates Airlines, które od niedawna lądują również na warszawskim lotnisku Okęcie. Przewoźnik zyskał najwięcej głosów pasażerów – zarówno tych indywidualnych, jak i biznesowych. Na ocenę satysfakcji klienta złożyło się 38 czynników, w tym procedury check-in i boarding, jakość posiłków czy oferta kulturalno-rozrywkowa na pokładzie.

Marki znane polskim turystom pojawiły się również wśród zwycięzców pozostałych kategorii:
Najlepsza europejska linia lotnicza – Turkish Airlines
Najlepsza linia lotnicza w Europie Północnej – Finnair
Najlepsza linia lotnicza w Europie Południowej – Turkish Airlines
Najlepsza linia lotnicza w Europie Wschodniej – Aeroflot Russian Airlines
Najlepsza regionalna linia lotnicza w Europie – Aegean Airlines
Najlepsza europejska tania linia lotnicza – Norwegian
Top 100 światowych lotnisk bez polskiego akcentu

Port lotniczy, jakiego można pozazdrościć, mają u siebie mieszkańcy Singapuru (Changi). Choć Azja trzyma się mocno, w tegorocznym gronie 100 najlepszych portów lotniczych na świecie nie zabrakło również obiektów z Europy, w tym całkiem niedalekich – z Amsterdamu (3.), Monachium (6.), Zurychu (7.), Londynu (10.) czy Frankfurtu (11.). Okazuje się, że do zwycięskich portów z Polski można dostać się nawet tanimi liniami – tak jest w przypadku Barcelony El Prat (39.) czy Malty (72.).

W pierwszej dziesiątce najlepszych w 2013 r. lotnisk na świecie są cztery europejskie:

-    Singapore Changi Airport (Singapur)
-    Incheon International Airport (Korea Płd.)
-    Amsterdam Schiphol Airport (Holandia)
-    Hong Kong International Airport (Chiny)
-    Beijing Capital International Airport (Chiny)
-    Munich Airport (Niemcy)
-    Zurich Airport (Szwajcaria)
-    Vancouver International Airport (Kanada)
-    Tokyo International Airport (Japonia)
-    London Heathrow (Wlk. Brytania)

Źródło: worldairportawards.com

Jeśli brać pod uwagę wyłącznie europejskie porty lotnicze, na miano najlepszych według tegorocznej edycji rankingu zasługują (kolejno): Amsterdam Schiphol Airport, Munich Airport, Zurich Airport, London Heathrow Airport, Frankfurt Airport, Helsinki-Vantaa Airport, Copenhagen Airport, Dusseldorf Airport, Istanbul Atatürk Airport i London City Airport.

Najwyżej ocenione regionalne porty lotnicze w Europie są z kolei umiejscowione w Dusseldorfie, Kolonii / Bonn, Hamburgu, Porto, duńskim Billund, Luksemburgu, Birmingham, Genewie, Budapeszcie i na Majorce.

Pokaźne grono znajomo brzmiących nazw pojawiło się w zestawieniu najlepszych na świecie tanich lotnisk. Za takie uznano w 2013 roku kolejno: London Stansted Airport, Berlin Schönefeld Airport, Luton Airport, Brussels South Charleroi Airport, Kuala Lumpur LCCT, Frankfurt-Hahn Airport, East Midlands Airport, Milan Bergamo Airport, Lubeck Airport i Catania-Fontanarossa Airport.W Paryżu, w trakcie największych targów branży lotniczej, ogłoszono wyniki Skytrax – najpopularniejszego rankingu linii lotniczych i lotnisk na świecie. W gronie zwycięzców co prawda brak rodzimych marek, są jednak przewoźnicy i porty lotnicze dobrze znane pasażerom podróżującym z Polski.

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie