Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Lotnisko Chopina Warszawa

Oświadczenie Lotniska CHopina w sprawie Modlina

5 sierpnia 2013

P. P. Porty Lotnicze nie podejmowało żadnych działań zmierzających do przejęcia kontroli nad Portem Lotniczym Modlin. Nie są nam znane także żadne tego typu plany.

Be Sociable, Share!


Oświadczenie P. P. Porty Lotnicze w sprawie Portu Lotniczego w Modlinie.

P. P. Porty Lotnicze nie podejmowało żadnych działań zmierzających do przejęcia kontroli nad Portem Lotniczym Modlin. Nie są nam znane także żadne tego typu plany.
Dwa lata przed otwarciem Portu w Modlinie (lipiec 2012r.), PPL zaproponował przejęcie zarządzania, ale propozycja ta została odrzucona w styczniu 2011 roku.

PPL był inicjatorem powstania lotniska w Modlinie, widząc jego ważną rolę jako portu komplementarnego dla Lotniska Chopina, w strategii duo portu.

Wszyscy przewoźnicy operujący z Lotniska Chopina są traktowani jednakowo. Żaden z nich nie może liczyć na szczególne traktowanie
na przykład przez udzielanie dodatkowych upustów. Wynika to z przepisów prawa krajowego i europejskiego.
Cennik usług znajduje się na stronie internetowej www.lotnisko-chopina.pl, ze szczegółowym opisem zniżek,
które otrzymują wszyscy przewoźnicy, spełniający wymagania (np. wzrost liczby przewiezionych pasażerów, otwieranie nowych kierunków).
Cennik jest konsultowany ze wszystkim przewoźnikami, operującymi z Warszawy, a następnie zatwierdzany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Dlatego nieprawdą jest, że którykolwiek z przewoźników (niskokosztowych czy czarterowych) otrzymał dodatkowe rabaty, które mogłyby wpłynąć na jego plany.

Zaprzeczamy informacji jakoby PPL w 2012 i 2013 roku podejmował jakieś działania, zmierzające do zatrzymania na Lotnisku Chopina linii Wizz Air.
Każdy z przewoźników podejmuje samodzielnie decyzję, z którego portu będzie operował. Szanujemy decyzje naszych partnerów biznesowych i zapewniamy,
że pracownicy Lotniska Chopina dokładają wszelkich starań, aby wszyscy pasażerowie byli obsługiwani jak najlepiej bez względu na to jaką linią podróżują.

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie