Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Oświadczenie easyJet dotyczące podniesienia poziomu bezpieczeństwa

10 sierpnia 2006

W wyniku powstałych opóźnień, spowodowanych zwiększeniem wymogów bezpieczeństwa na wszystkich brytyjskich lotniskach, easyJet spodziewa się utrudnień w ruchu lotniczym, łącznie z opóźnieniami, a nawet odwołaniami lotów. easyJet prosi wszystkich swoich pasażerów, by przed wyjazdem na lotnisko zapoznali się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej www.easyjet.com. W tej chwili easyJet analizuje, które loty zostaną odwołane i niezwłocznie poda tą informację na swojej stronie internetowej.

Be Sociable, Share!


W tej chwili easyJet analizuje, które loty zostaną odwołane i niezwłocznie poda tą informację na swojej stronie internetowej.

 


Porady dla pasażerów


Jeżeli Twój lot został odwołany, prosimy nie jechać na lotnisko. Przy pomocy naszej strony internetowej można zarezerwować inny lot lub złożyć prośbę o zwrot pieniędzy.


 


Jeżeli Twój lot nie został odwołany, prosimy przygotować się na utrudnienia. Zarezerwuj więcej czasu na dojazd na lotnisko tak by zgłosić się do odprawy co najmniej 2 godziny przed planowanym odlotem samolotu.


 


Pasażerowie powinni również pamiętać, że OD DZIŚ DO ODWOŁANIA NIE WOLNO WNOSIĆ BAGAŻU PODRĘCZNEGO NA POKŁAD SAMOLOTU. Jako bagaż podręczny będą dopuszczone wyłącznie niezbędne rzeczy, pod warunkiem, że będą one zapakowane w całkowicie przezroczyste, plastykowe torby. Torby te będą rozdawane na lotniskach. Wszystkie pozostałe rzeczy muszą zostać umieszczone w bagażu rejestrowanym i wraz z nim oddane przy stanowisku odprawy.


 


Pasażerowie i bagaż podręczny


Wszystkie opisane powyżej regulacje dotyczą pasażerów rozpoczynających swoją podróż w Wielkiej Brytanii lub mających przesiadkę na brytyjskich lotniskach.


 


Bagaż podręczny musi zostać przepakowany do bagażu rejestrowanego i przewożony w lukach bagażowych.


 


Jako bagaż podręczny, na pokład samolotu mogą zostać zabrane wyłącznie rzeczy wymienione poniżej (pod warunkiem, że będą zapakowane w całkowicie przezroczystej plastykowej torbie, nie wolno niczego wnosić w kieszeniach):


 


·         portfele oraz portmonetki wraz z zawartością (np. pieniądze, karty kredytowe, dowody tożsamości – żadnych torebek);


·         dokumenty konieczne do podróży (np. paszporty i bilety lotnicze);


·         leki konieczne pasażerowi w czasie lotu (np. dla diabetyków) – oprócz lekarstw w płynie, chyba, że zostanie potwierdzona ich autentyczność;


·         okulary i okulary przeciwsłoneczne bez etui;


·         szkła kontaktowe, bez płynu do soczewek 


·         osoby podróżujące z niemowlętami mogą zabrać: pokarm, mleko (pasażer podróżujący z dzieckiem będzie proszony o próbne spożycie zawartości z każdej butelki) oraz przedmioty higieniczne konieczne w czasie podróży (pieluchy, chusteczki higieniczne, kremy oraz torby na zużyte pieluchy);


·         przybory higieny osobistej dla kobiet, pod warunkiem, że są bez opakowania (np. tampony, podpaski, chusteczki higieniczne);


·         chusteczki higieniczne i/lub chustki do nosa (bez pudełek);


·         klucze (za wyjątkiem kluczy elektronicznych).


 


Wszyscy pasażerowie przejdą rewizję osobistą, a wszystkie rzeczy, które mają ze sobą oraz ich obuwie zostaną prześwietlone promieniami rentgenowskimi. Przyczyna każdej sygnalizacji wykrywacza metali musi zostać wyjaśniona. Formalne protokoły lotniskowe zostały zwieszone, tak by zwiększyć liczbę pracowników odpowiedzialnych za kontrolę pasażerską.


 


Wszystkie przedmioty, uznane po prześwietleniu promieniami rentgenowskim za podejrzane, zostaną sprawdzone ręcznie oraz, jeżeli to możliwe, zostanie sprawdzone ich pochodzenie.


 


Wózki dziecięce zostaną prześwietlone promieniami rentgenowskimi. Na pokład samolotu zostaną wpuszczone wyłącznie wózki inwalidzkie dostarczone przez obsługę lotniska.


 


Linia lotnicza easyJet pragnie z góry podziękować swoim pasażerom za współpracę i cierpliwość, które będą konieczne, podczas obowiązywania nowych zasad bezpieczeństwa.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 996

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie