Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Porty lotnicze - Aktualności

Opóźnione terminale w Modlinie i na Okęciu

29 listopada 2005

Warszawa nie przyciąga tanich linii lotniczych. Na przeszkodzie stoją nie tylko bezsensownie wysokie opłaty lotniskowe, ale także opóźnienia w oddaniu nowych terminali: w Modlinie oraz Terminalu II na Okęciu.

Be Sociable, Share!


Tymczasem tanie linie już prawie na masową skalę rozwijają połączenia z innymi miastami. W Krakowie na wiosnę SkyEurope otwiera aż osiem nowych połączeń (m.in. do Neapolu, Barcelony, Manchesteru, Amsterdamu). Z Warszawy samoloty albo w ogóle tam nie latają, albo za podróż trzeba płacić krocie.

Jak pisze Gazeta Prawna, stołeczne lotnisko wciąż szerokim łukiem omija jedna z najtańszych linii na świecie – irlandzki Ryanair, który lata już z ośmiu portów w Polsce. Jego szefowie tłumaczą, że w Warszawie są zbyt wysokie opłaty lotniskowe.

Kolejnym powodem jest tymczasowość. Na razie tanie linie korzystają z terminalu Etiuda na Okęciu, ale to dworzec tymczasowy. Ponadto na Okęciu panuje tłok, ponieważ samoloty nie mogą lądować w nocy. Dlatego bardzo trudno jest planować siatkę połączeń.

Sytuacja miała się poprawić po wybudowaniu terminalu w Modlinie, specjalnie dla low costów. Ale jego modernizacja wciąż się opóźnia. Miał być gotowy latem tego roku, ale wygląda na to, że pierwsze samoloty będą mogły lądować w Modlinie dopiero jesienią 2006 r.

Opóźnienia dotykają także budowę nowego terminalu na Okęciu. Miała się ona zakończyć w kwietniu, ale już wiadomo, że jest to termin nierealny. Inwestycja będzie oddawana do użytku etapami, a całość ma być skończona pod koniec 2006 r.

PK na podst. Gazety Wyborczej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 250

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie