Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Opłaty za karty to dziecinada

Opłaty za karty to dziecinada

5 stycznia 2010

Polityka wprowadzania rozmaitych opłat przez Ryanaira jest niezgodna z duchem prawa – oznajmił John Fingleton, prezes Biura ds. Wolnego Handlu (OFT). Jego zdaniem naruszeniem zasad wolnego rynku jest pobieranie opłat za płatności jednym rodzajem karty płatniczej.

Be Sociable, Share!


Chodzi o zamieszanie, jakie wywołała decyzja Ryanaira, by zacząć pobierać opłaty za płatności kartą Visa Electron, przy jednoczesnych darmowych płatnościach kartami Mastercard. Szef OFT uznał, że takie praktyki zmuszają klientów do wyboru jednego rodzaju karty płatniczej i nazwał takie praktyki „dziecinadą”.

Obecnie, pasażerowie linii Ryanair, którzy płacą kartami bankowymi uiszczają opłatę za taką transakcje w wysokości 5 funtów od osoby. Opłata wynosi tyle samo dla każdego z pasażerów, nawet jeżeli rezerwacji na kilka osób dokonuje się za pomocą jednej karty (np. jeżeli samolotem leci 5 osób, opłata wynosi 25 funtów).


Jednak zdaniem organizacji OFT postępowanie Ryanaira jest naganne, ponieważ przewoźnik zdecydował się na pobieranie opłat od transakcji tymi kartami, których akurat jest więcej na rynku. Ryanair wiedząc, że więcej rezerwacji dokonywanych jest kartami Visa Electron, zrezygnował z niepobierania opłat za płatności właśnie tymi kartami. 
 
Brytyjskie organizacje zrzeszajże providerów kart płatniczych obliczyły, że rezerwacja lotu w dwie strony dla czteroosobowej rodziny kosztuje ją dodatkowe 40 funtów, podczas gdy koszt takiej transakcji ponoszony przez Ryanaira to jedynie 30 pensów.


Na podstawie cheapflights.co.uk


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 335

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie