Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Opłaty za bagaż i płatności kartą są zmorą pasażerów

15 grudnia 2009

Jak pokazują brytyjskie badania, Ryanair pobiera procentowo najwięcej gotówki od klientów w ramach rozmaitych dopłat, np. za bagaż czy płatność kartą. Niekiedy pasażer do ceny biletu musi dopłacić nawet 30 proc. Jednak najwyższej dopłaty domaga się Jet2.com.

Be Sociable, Share!


Organizacje konsumenckie zbadały i porównały ceny biletów i wysokość opłat w kilku tanich liniach lotniczych. Porównano opłaty Ryanaira, Bmibaby, easy Jet oraz Jet2.com na trasach z Wielkiej Brytanii do Paryża, Malagi, Rzymu i Faro.

Na każdym z tych rejsów Ryanair dolicza do ceny biletu dodatkowe 50 funtów (29 proc.). Najbardziej dotkliwe są opłaty za płatność kartą oraz nadanie bagażu. Najniższe opłaty ma easy Jet, wahają się między 26 a 38 funtów. Bmibaby dolicza prawie 65 funtów, a Jet2.com ponad 92 funty na większości lotów.


Jak widać, najwyższa dopłata (trasa do Rzymu) jest w Jet2.com (ponad 92 funty). Jednakże w odniesieniu do podstawowej ceny biletu (prawie 819 funtów) wynosi ona nieco ponad 10 proc. podstawowej stawki. Tymczasem ostateczna podróż Ryanairem jest o jedną trzecią wyższa niż sama cena biletu.


Na podstawie cheapflights.co.uk

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 344

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie