Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

OpenSkies startuje

22 czerwca 2008

Pierwszy komercyjny lot OpenSkies, linii lotniczej zależnej od British Airways, odbył się w czwartek, 19 czerwca 2008 roku na trasie Paryż Orly -  Nowy Jork JFK.

Be Sociable, Share!


Loty OpenSkies z Paryża do Nowego Jorku będą się odbywały raz dziennie, 7 dni w tygodniu samolotem typu Boeing 757, który zabiera na pokład 82 pasażerów.

OpenSkies działa na zasadach umowy o ruchu lotniczym podpisanej pomiędzy Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi. To pierwsza linia lotnicza, która powstała w celu uruchamiania połączeń z miast europejskich do USA.


Dyrektor Generalny British Airways, Willie Walsh powiedział: To niezwykle ekscytujący moment w historii British Airways. Jesteśmy przekonani, że linię OpenSkies czeka sukces. Jednym z priorytetów OpenSkies jest innowacyjność i szybkie dostosowywanie się do potrzeb klienta, przy czym istotne jest to, że linia może czerpać z bogatego doświadczenia British Airways.


Mimo iż w ostatnim czasie warunki ekonomiczne nie sprzyjają liniom lotniczym, wierzymy, że OpenSkies będą się dynamicznie rozwijać. Linia ma mocne wsparcie ze strony British Airways nie tylko jeśli chodzi o doświadczenie w lotach transatlantyckich, ale również
w sprzedaży i marketingu. 
 
Drugi samolot we flocie OpenSkies pojawi się jeszcze przed końcem 2008 roku. Planuje się, że do końca 2009 w barwach OpenSkies będzie latało 6 maszyn. Kolejne rozpatrywane miasta europejskie, z których uruchomione zostaną połączenia OpenSkies to: Amsterdam, Bruksela, Mediolan i Frankfurt.


Pasażerowie OpenSkies mogą wybierać wśród trzech klas podróży: Biz (klasa biznes,
24 fotele rozkładające się na zupełnie płaskie łóżka), Prem+ (klasa ekonomiczna
o podwyższonym standardzie, 28 miejsc) oraz klasa ekonomiczna. Informacje dodatkowe:
Porozumienie pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi o otwartym niebie nad Atlantykiem, weszło w życie 30 marca 2008 roku. Porozumienie to zezwala przewoźnikom na loty z dowolnego miejsca w Stanach Zjednoczonych do dowolnego punktu w Europie.Godziny lotów:
Paryż Orly 10:55 – Nowy Jork JFK 13:25
Nowy Jork JFK 17:30 – Paryż Orly 07:25Zarząd OpenSkies:
Roger Maynard Chairman, OpenSkies
Dale Moss  Managing Director, OpenSkies
Robert Boyle  Non-Executive Director, OpenSkies
Keith Williams  Non-Executive Director, OpenSkies
Capt. Robin Glover Chief Pilot & Head of Flight Operations, OpenSkies
Ron Froude  Head of Continuing Airworthiness, OpenSkies
Mark Glaze  Head of Quality, Safety and Security, OpenSkies
Hugh Jones  Head of Training, OpenSkies
Keith Haywood Head of Ground Operations and Customer Service, OpenSkies
Capt. Guy Solleveld Safety Systems Manager, OpenSkiesKontakt do Biura Prasowego:


John Hartz
Sloane & Company
(+44) 212-446-1872
jhartz@sloanepr.com


Tracey Sawicki
Sloane & Company
(+44) 212-446-1899
tsawicki@sloanepr.comWięcej informacji na stronie www.flyopenskies.com


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 272

Tagi:

OpenSkies STARTUJE

10 stycznia 2008

British Airways wprowadzają na rynek nową, zależną linię lotniczą OpenSkies. Od czerwca 2008 roku samoloty OpenSkies będą oferowały codziennie połączenia pomiędzy Europą i Stanami Zjednoczonymi.

Be Sociable, Share!


Linia rozpocznie od lotów wykonywanych samolotem Boeing 757 z Nowego Jorku do jednego
z europejskich miast – Brukseli lub Paryża. Drugi samolot zostanie dołączony do floty jeszcze w 2008 roku i będzie obsługiwał rejsy z kolejnym portem lotniczym w Europie. Zgodnie z planem do końca 2009 roku we flocie OpenSkies znajdzie się sześć maszyn B757, samoloty zostaną przeniesione
z floty British Airways.   

Boeing 757 zabiera do 82 pasażerów. Na pokładach OpenSkies zaprojektowano 3 kabiny: biznes, ekonomiczną o podwyższonym standardzie i ekonomiczną.


Dyrektor generalny British Airways Willie Walsh powiedział: “To dla nas ogromne wyzwanie, jesteśmy jednak przekonani, że będzie to wielki sukces ponieważ będziemy korzystać z doświadczenia i siły marki British Airways w Stanach Zjednoczonych i Europie.”


„Nadając nowej linii nazwę OpenSkies, chcemy uczcić pierwszy krok w stronę liberalizacji rynku
w 60-letniej historii połączeń lotniczych pomiędzy Europą i Stanami Zjednoczonymi. Oznacza to, że możliwe są połączenia pomiędzy wszystkimi miastami europejskimi i amerykańskimi. To także sygnał, że jesteśmy zdeterminowani, aby walczyć o dalszą liberalizację zasad na tych rynkach, kiedy podjęte zostaną kolejne rozmowy.”


Klasa biznes w OpenSkies będzie miała 24 fotele rozkładające się w zupełnie płaskie łóżka. W klasie ekonomicznej o podwyższonym standardzie będzie 28 miejsc, a w klasie ekonomicznej 30. 


Samoloty 757 wyposażone będą w rozpraszacze wirów powietrza, które pozwolą przedłużyć zasięg, zmniejszyć zużycie paliwa i zredukować emisję CO2.


Dyrektorem zarządzającym OpenSkies będzie Dale Moss, zajmujący uprzednio stanowisko dyrektora sprzedaży koordynującego działania BA na całym świecie. Linia jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii. Wkrótce zostaną złożone aplikacje o niezbędne pozwolenia w Europie i Stanach Zjednoczonych.


Więcej szczegółów na stronie internetowej www.flyopenskies.com.


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 326

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie