Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

O’Leary: Nie podniesiemy opłaty paliwowej

O’Leary: Nie podniesiemy opłaty paliwowej

20 listopada 2007

Raport Komisji Europejskiej w sprawie przekłamań na stronach internetowych przewoźników, to kolejny dokument sporządzony przez instytucję, która udaje, że coś robi. Dlaczego Komisja nie zajmie się zmniejszeniem opłat paliwowych i lotniskowych? To jest prawdziwy problem, a nie strony internetowe – mówi Michael O’Leary w wywiadzie dla Dziennika Polska. Prezes Ryanaira, na pytanie dotyczące obecności jego firmy w Polsce, odpowiedział, że realnym terminem otwarcia pierwszej bazy przewoźnika w naszym kraju jest rok 2008. Jedna baza to 5–6 samolotów stacjonujących na stałe, co daje możliwość otwarcia 40 nowych tras.

Be Sociable, Share!


Docelowo Ryanair chce mieć 3–4 bazy, dzięki czemu ma szansę na opanowanie połowy międzynarodowego ruchu lotniczego w Polsce. Jednak następne bazy powstaną dopiero wtedy, gdy poprawi się infrastruktura portów lotniczych – zapowiada O’Leary.

Na pytanie o konkurencję Michael O’Leary odpowiedział: Wizz Air, podobnie jak Sky Europe, prędzej zbankrutuje, niż nam zaszkodzi. Ale pasażerowie nie muszą się tym martwić, bo wejdziemy na ich miejsce z jeszcze niższymi cenami. Obecnie średnia cena biletu w Ryanair wynosi 160 zł i nie widzę powodu, żeby nie miała spaść o kilkanaście złotych w przyszłym.

Ryanair chce to osiągnąć mimo wzrastających cen ropy. Zamiast podnosić opłatę paliwową przewoźnik ma zamiar szukać oszczędności gdzie indziej.

/KY/ na podstawie Dziennika Polska

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 761

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie