Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Olbrzymia awaria na amerykańskich lotniskach.

27 sierpnia 2008

Kilkadziesiąt amerykańskich lotnisk zmaga się z potężną awarią sieci komputerowej. Doszło do awarii krajowego systemu kontroli lotów. Setki samolotów nie może wystartować z lotnisk. Władze uspokajają, że bezpieczeństwo samolotów, które są w powietrzu, nie jest zagrożone.

Be Sociable, Share!


Amerykańska Federalna Agencja Transportu poinformowała, że w centrum kontroli lotów w Atlancie doszło do awarii systemu komputerowego. Obsługę większości lotów musiało przejąć podobne centrum w Salt Lake City. Jego przepustowość jest jednak ograniczona. Dlatego kontrolerzy lotów ograniczyli się przede wszystkim do obsługi 5000 samolotów, które są w powietrzu. Zaplanowane starty obsługiwane są w drugiej kolejności, czego skutkiem mogą być duże opóźnienia.

Amerykańskie władze lotnicze zapewniają, że bezpieczeństwo pasażerów w żaden sposób nie jest zagrożone. Nie potrafią jednak powiedzieć, kiedy komputerowy system obsługi lotów w Atlancie zostanie naprawiony. Opóźnienia mogą sięgać wielu godzin. Wiadomo, że system radarowy nie jest uszkodzony, władze już zapewniły, że problemy nie mają związku z zagrożeniem terrorystycznym. Według CNN kłopoty ma ponad dwadzieścia największych amerykańskich lotnisk.


Gazeta.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 669

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie