Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Okrężną drogą do Pekinu

Okrężną drogą do Pekinu

31 marca 2008

Kłopoty LOTu z otrzymaniem pozwolenia na loty nad terytorium Rosji stawiają pod znakiem zapytania kolejne rejsy przewoźnika do Pekinu. Rosjanie zezwolili jedynie na wykonanie niedzielnego, inauguracyjnego lotu. Wszystko przez to, że nasz narodowy przewoźnik za późno zaczął negocjować wykorzystanie korytarzy powietrznych w Azji.

Be Sociable, Share!


Teraz nie wiadomo, czy LOT będzie miał prawo do wykorzystywania krótszej trasy nad Rosją. Prawdopodobnie, samoloty będą musiały latać nad Turcją i Kazachstanem, co wydłuży lot o dwie i pół godziny. W związku z kłopotami na razie LOT będzie latał nie cztery razy w tygodniu jak planował, tylko trzy. Boeingi 767 w barwach LOT będą lądowały w Pekinie około 3:50 w nocy czasu pekińskiego, a startowały o 5:50 rano następnego dnia.

LOT oferuje na to połączenie korzystne ceny. Jeśli chcielibyśmy polecieć z Warszawy do Pekinu i z powrotem w drugim tygodniu lipca, to za bilet zapłacimy poniżej 2,4 tys. zł. W przypadku konkurencyjnych połączeń Lufthansy i Finnair zapłacimy ponad 3 tys. zł. 


Na podstawie Gazety Wyborczej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 506

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie