Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Od A do Z – nowe destynacje eurolot.com

6 kwietnia 2012

Czternaście nowych tras otworzy w sezonie letnim Polska Regionalna Linia Lotnicza Eurolot. Najwięcej z Krakowa i Gdańska, ale będą też nowe połączenia z Warszawy i Wrocławia i Poznania. Większość, to połączenia zagraniczne.

Be Sociable, Share!


Czternaście nowych tras otworzy w sezonie letnim Polska Regionalna Linia Lotnicza Eurolot.  Najwięcej z Krakowa i Gdańska, ale będą też nowe połączenia z Warszawy i Wrocławia i Poznania.  Większość, to połączenia zagraniczne.

Nowa siatka połączeń eurolot.com to czternaście nowych destynacji . Listę otwiera Amsterdam,  dokąd linia będzie latać z Gdańska i Krakowa.  Kraków Airport staje się zarazem największym partnerem Eurolotu, linia zwiększa oferowanie ze stolicy Małopolski aż o osiem nowych kierunków.  Poza Amsterdamem,  dokąd z Krakowa będzie można teraz polecieć bezpośrednio aż cztery razy w tygodniu,  będą też połączenia z Zurychem – trzy razy w tygodniu,  a także z Wilnem i Lwowem. Do Wilna samoloty eurolot.com będą latały dwa razy w tygodniu, do Lwowa częstotliwość rejsów będzie dwa razy większa.  Trzy razy w tygodniu będzie też można polecieć  z Krakowa do Hamburga.

- Nasza ekspansja nie byłaby możliwa, gdyby nie decyzja o zakupie nowej floty samolotów średniodystansowych – kanadyjskich Bombardierów, z których pierwszy będziemy mieli już za miesiąc – powiedział Mariusz Dąbrowski, Prezes Zarządu Eurolot SA -  Podróże z nami będą zupełnie nowym doznaniem, nowy samolot daje bowiem nie tylko nowe, duże możliwości przelotowe, ale jest też znacznie bardziej komfortowy, niż nasza dotychczasowa flota.

Dzięki nowym samolotom eurolot.com weekendowy wypad z Krakowa do Toskanii przestaje być problemem  – samoloty polecą do Florencji w czwartki wieczorem i w niedziele.

Dzięki dwóm połączeniom sezonowym, bliżej będzie z Małopolski nad Adriatyk ale także Bałtyk. Połączenia z Gdańskiem i Szczecinem zostaną wzbogacone o rejsy na niemieckie lotnisko Heringsdorf na Wyspie Uznam, skąd jest zaledwie kilka minut drogi do Świnoujścia – oczywiście z pominięciem zabierającej dużo czasu przeprawy promowej.  Połączenie ruszy przed wakacjami, samoloty będą latały na tej trasie do połowy września. Drugim sezonowym połączeniem będą loty do Dubrownika,  realizowane od połowy czerwca do października.

Z Gdańska  poza Amsterdamem, linia proponuje połączenia do Bremy i Aarhus, drugiego co do wielkości miasta Danii. Przed Euro 2012 ruszą też połączenia do Poznania, na początek będą one dedykowane do przewozu kibiców Mistrzostw Europy, ale jeśli kierunek będzie cieszył się zainteresowaniem Pasażerów,  ma szansę na stałe wejść do siatki połączeń Eurolotu.

Z Warszawy, oprócz całorocznego połączenia do Popradu – Zakopanego, linia proponuje typowo wakacyjne kierunki -  w Polsce, do najbardziej oddalonej od stolic nadbałtyckiej  miejscowości -  Świnoujścia.  Lądowanie w położonym kilka kilometrów od Świnoujścia niemieckim Heringsdorfie pozwala w ciągu kilka minut busem bądź taksówką znaleźć się w Świnoujściu, a jeśli ktoś chciałby dostać się do Międzyzdrojów, to taka podróż też będzie na pewno znacznie bardziej komfortowa na nowym połączeniu niż drogą lądową.  Wkrótce w sprzedaży mają się też pojawić, tak jak stało się to po uruchomieniu przez eurolot.com połączeń do Popradu, pakietowe oferty nadmorskich hoteli, które zaoferują Gościom pobyt i przelot w bardzo atrakcyjnej cenie.

W sezonie letnim z Warszawy polecimy z eurolot.com także na chorwackie wybrzeże,  do znanego każdemu amatorowi żeglarstwa portowego Zadaru.

- Jesteśmy linią, która potrafi szybko odpowiadać na potrzeby Pasażerów – mówi Mariusz Dąbrowski.  Nasze nowe kierunki  są po prostu realizacją biznesowej strategii linii, która lata tam, dokąd chcą latać jej Pasażerowie, która o komfort Pasażerów dba już na etapie planowania tego, dokąd latać.

Doskonałym przykładem tej strategii jest długo oczekiwane we Wrocławiu połączenie z Lwowem , które będzie realizowane 2 razy w tygodniu.  To niewątpliwie ważne z punktu widzenia zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej połączenie , eurolot.com traktuje jednak nie jako połączenie sezonowe, linia chce połączyć Wrocław i Lwów , ze względu na historyczne i współczesne związki obu miast.

Sprzedaż biletów na nowe połączenia rusza już jutro. Ceny od 99 PLN dla połączeń krajowych i bliskiej zagranicy i 199 PLN dla pozostałych kierunków zagranicznych. Oczywiście zawierają one zarówno opłaty za wystawienie biletu jak i prawo  do przewozu 20 kg bagażu rejestrowanego. Na każdej trasie obowiązuje także 50 procentowa zniżka dla dzieci i młodzieży do lat 18. Uruchamianie nowych połączeń, będzie następowało sukcesywnie od połowy maja do czerwca.

Połączenia zagraniczne w większości realizowane będą nowymi samolotami Bombardier Q400 NextGen. Ten najnowocześniejszy i najszybszy na świecie samolot turbośmigłowy już za miesiąc wchodzi do floty eurolot.com. W tym roku linia otrzyma z fabryki w Kanadzie 8 nowych maszyn, w kolejnym roku zamierza zrealizować opcję na dostawę 12 kolejnych nowych samolotów.

W ten sposób polski przewoźnik  będzie miał najnowszą i najnowocześniejszą flotę w Europie.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 250

Tagi: ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie