Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ochrona na Gatwick wrażliwa na ubiór pasażera

16 marca 2010

Dyrekcja lotniska Gatwick musiała wystosować oficjalne przeprosiny dla 38-letniego pasażera lecącego pod koniec lutego do Austrii. Podczas odprawy ochrona nakazała mężczyźnie zasłonięcie t-shirta, ponieważ ich zdaniem zawierał prowokacyjne hasło.

Be Sociable, Share!


Lloyd Berks, z zawodu piłkarski trener juniorów wybierał się w podróż do Austrii wraz ze swoją rodziną. Podczas odprawy jeden z ochroniarzy nakazał mu zasłonięcie t-shirta bądź jego przełożenia na drugą stronę. Jego zdaniem hasło „freedom or die” było zbyt prowokacyjne i mogło doprowadzić do sytuacji konfliktowych w czasie lotu.

Pasażer w pierwszej chwili myślał, że pracownik ochrony żartuje. Jego zdaniem biało-turkusowa koszulka nie rzucała się w oczy, a napis był dość mały. Nie ukrywał zdumienia, że potraktowano go niemal jak terrorystę.


Po incydencie dyrekcja lotniska Gatwick wystosowała oficjalne przeprosiny do pechowego pasażera. W komunikacie stwierdzono, że kontroli bezpieczeństwa nie podlegają aktualne trendy w modzie ani ograniczanie pasażerom wolności wypowiedzi.
 
Na podstawie cheapflights.co.uk


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 172

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie