Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nowy terminal portu lotnicze w Pyrzowice

11 marca 2005

Za dwa lata ma zostać otwarty nowy terminal pasażerski Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Prace budowlane mają się zacząć jeszcze w tym roku.

Be Sociable, Share!


W roku 2004 katowickie lotnisko przeszło już jedną modernizację. Terminal zyskał dodatkowe 7,6 tys. m kw. Dzięki temu lotnisko może obecnie obsługiwać ponad półtora miliona pasażerów rocznie.

Prezes katowickiego lotniska, Marek Wutke, chce jednak by port mógł obsłużyć nawet 3,6 mln pasażerów. „Chcemy zwiększyć obecną powierzchnię o kolejne 7 tys. m kw.” – powiedział.

W planach jest wybudowanie nowego, dwukondygnacyjnego terminalu, z którego specjalnymi rękawami pasażerowie będą wchodzić bezpośrednio do samolotu.

W tym roku kosztem 8 mln zł zostanie uzbrojony teren pod budowę. Za rok ma być gotowa hala, a w 2007 r. będzie można oddać do użytku całą inwestycję.

Koszt całości to ponad 30 mln zł. Część środków na rozbudowę ma dołożyć Unia Europejska.

W zeszłym roku port w Pyrzowicach obsłużył rekordową liczbę 622 tys. pasażerów. Obecnie jest to trzeci po Warszawie i Krakowie port lotniczy w Polsce. W tym roku podkatowickie lotnisko może odprawić ponad milion pasażerów.

PK
Na podst. Gazety Wyborczej.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 512

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie