Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nowy prezes PLL LOT

Nowy prezes PLL LOT

17 kwietnia 2007

Piotr Sienicki został prezesem największej polskiej linii lotniczej. Zastąpił Marka Mazura, odwołanego ledwie po miesiącu rządów. Wygląda na to, że w PLL LOT wreszcie zapanuje spokój. Rada Nadzorcza PLL LOT wybrała nowego prezesa. Został nim były prezes holdingu skupiającego firmy branży energetycznej – BOT Górnictwo i Energetyka. Pokonał on m.in. Tomasza Sudoła, prezesa upadłej Air Polonii.

Be Sociable, Share!


Przed nowym szefem LOT stoi poważne zadanie – pokierowanie prywatyzacją wielkiej firmy, na czele której właśnie stanął. Jego poprzednikowi, Markowi Mazurowi, nie było to dane. Rządy objął 13 lutego, a już 22 marca został odwołany ze stanowiska. Jego kandydatura nie podobała się Ministerstwu Skarbu Państwa, które kontroluje to, co dzieje się w spółce (ma prawie 68 proc. akcji).

Siennicki nie ukrywa, że kierował już wielkimi grupami ludzi i świetnie się do tego nadaje. Ma ukończone studia MBA, włada językami rosyjskim i angielskim. Ma poparcie przedstawicieli Skarbu Państwa, bo to on jest właścicielem holdingu energetycznego BOT, którym kierował Siennicki.

Piotr Siennicki jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej (magister inżynier elektryk), studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania i Marketingu Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości, a także studiów podyplomowych w zakresie prawa spółek Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej.
Zdobył tytuł MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Managerów i Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Rotterdam School of Management.

Pełnił m.in. funkcje: Wiceprezesa Zarządu Zakładu Energetycznego Płock Rejon Energetyczny Gostynin Sp. z o.o. (w latach 1997-98), Prezesa Zarządu, Dyrektora Naczelnego Zakładu Energetycznego Płock SA (w latach 2001-2004), Dyrektora Departamentu ds. Koordynacji Procesów Restrukturyzacji i Integracji BOT Górnictwo i Energetyka SA, Kierownika projektu Integracji Grupy BOT (w latach 2005-2007).
Od 1996 roku Piotr Siennicki był również członkiem rad nadzorczych spółek kapitałowych Skarbu Państwa.

/KY/ na podstawie Dziennika

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 335

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie