Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nowy parking na Okęciu już otwarty

26 listopada 2007

Na Okęciu od dziś działa nowy wielopoziomowy parking, wyposażony w zautomatyzowany system obsługi pasażerów. Do dyspozycji kierowców jest 1100 miejsc, rozmieszczonych na trzech poziomach.

Be Sociable, Share!


Parking znajduje się obok nowego Terminalu 2.  Po zaparkowaniu samochodu pasażerowie będą mogli zjechać na dół jedną z dwóch szerokich wind, w których da się poruszać nawet z dużym bagażem. Wjazd i wyjazd z parkingu będzie możliwy z dwóch poziomów – hali przylotów oraz hali odlotów nowego terminalu.

Parking wyposażono w zautomatyzowany system obsługi klientów – wjazd i wyjazd odbywają się poprzez sterowany elektronicznie system zapór.


Za postój na lotniskowym parkingu trzeba będzie zapłacić. Można to zrobić gotówką i kartami kredytowymi w kasach automatycznych rozmieszczonych na parkingu. Jest jednak nieprzyjemna wiadomość: koszt godziny postoju to aż 8 zł.


Parking został otwarty z półrocznym opóźnieniem. Jego budowę wykonało wyrzucone z budowy Terminalu 2 hiszpańsko-polskie konsorcjum. Do tej pory na warszawskim lotnisku działał tylko jeden parking przygotowany na 1300 miejsc.Na podstawie PAP, Gazety Wyborczej
/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 2 878

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie