Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Lotnisko Poznań Ławica

Nowy długoterminowy parking dla pasażerów w Poznaniu

6 grudnia 2011

„Oddaliśmy do dyspozycji nowy długoterminowy parking dla pasażerów. 400 miejsc postojowych usytuowanych jest na zachód od nowobudowanego terminala pasażerskiego, przy ulicy Bukowskiej.”

Be Sociable, Share!


„Oddaliśmy do dyspozycji nowy długoterminowy parking dla pasażerów. 400 miejsc postojowych usytuowanych jest na zachód od nowobudowanego terminala pasażerskiego, przy ulicy Bukowskiej.”

Nowy, dozorowany 24 godziny na dobę parking oddalony jest od głównego wejścia do terminala o kilkaset metrów, w odległości odpowiadającej krótkiemu spacerowi. Przeznaczony jest przede wszystkim dla pasażerów udających się w dłuższą podróż, np. korzystających z zimowej oferty przelotów czarterowych (od 1-go listopada br. odbywać się będą regularne rejsy na Wyspy Kanaryjskie; oprócz dotychczasowych całorocznych przelotów do Hurghady i Sharm el Sheikh, od połowy lutego rozpoczną się loty do kolejnego egipskiego kurortu – Marsa el Alam).

Koszt tygodniowego postoju wynosi 89 złotych. Pozostawienie pojazdu na dwie doby to koszt 39 złotych, do pięciu dni – 49 złotych, a do piętnastu – 139 złotych. Parkowanie na okres miesiąca wyceniono na 189 złotych. W najbliższej przyszłości na stałych klientów będą czekały dodatkowe promocje i rabaty.

Wraz z rozbudową terminala pasażerskiego i płaszczyzn lotniskowych, Port zwiększa też powierzchnie parkingowe. W sierpniu br., po wschodniej stronie terminala, oddano do użytku ponad 200 miejsc postojowych (wykonanych w technologii kostki brukowej), w tym miejsca dedykowane pasażerom o ograniczonej mobilności. W chwili obecnej trwają prace projektowe nad dalszym rozwojem tego parkingu – wiosną 2012 roku zostanie on rozbudowany równolegle do ul. Bukowskiej, aż do skrzyżowania z ul. Złotowską. Dzięki dalszej rozbudowie parkingu wschodniego, do czasu turnieju EURO 2012, powstanie kolejne 300 miejsc postojowych w bezpośredniej odległości od terminala pasażerskiego.

Lotnisko Poznań Ławica

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie