Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Air Berlin

Nowe zasady Unii Europejskiej dot. bagażu podręcznego, wprowadzone

8 maja 2007

Nowe regulacje dot. bagażu podręcznego obowiązują na wszystkich rejsach odbywających się z portów lotniczych Unii Europejskiej jak też Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, bez względu na miejsce docelowe lotu (a więc także na loty wewnątrz Niemiec i wewnątrz Europy).

Be Sociable, Share!


Od 6 listopada 2006 r. można wnieść do kabiny pasażerskiej tych samolotów tylko ograniczoną ilość płynów.

Substancje płynne lub w postaci żelu, jak np. kosmetyki i artykuły pielęgnacyjne, można przewozić w bagażu kabinowym (podręcznym), o ile odpowiadają one następujšcym wymogom:


ˇ pojemniki z płynami i podobnymi substancjami nie mogą przekraczać 100 ml (podstawą jest podana na opakowaniu maksymalna pojemność)
ˇ wszystkie pojedyńcze pojemniki muszą być transportowane kompletnie w jednej przezroczystej plastikowej torbie – dającej się ponownie zamykać po otwarciu – o pojemności nie przekraczającej jednego litra (np. w tzw. torbie z suwakiem błyskawicznym typu Zipp)
ˇ każda osoba może mieć jedną torbę – pasażer musi sam w nią zaopatrzyć się
ˇ torbę należy przedłożyć oddzielnie w punkcie kontroli bezpieczeństwa. Za przedmioty niedopuszczone do przewozu przez punkt kontrolny nie przejmujemy żadnej odpowiedzialności.



Wszystkim pasażerom, którzy chcą przewieść płyny w bagażu podręcznym, zalecamy, aby odpowiednio wcześniej zaopatrzyli się w torby plastikowe i w domu zapakowali w niej płyny.


W bagażu podręcznym wolno przewozić leki i specjalne odżywki (np. pokarm dla niemowląt), potrzebne w czasie lotu na pokładzie, bez potrzeby pakowania ich do torby plastikowej. Artykuły te należy też przełożyć w punkcie kontroli bezpieczeństwa.


Nie wolno zabierać na pokład samolotu artykułów i toreb, które nie spełniają wymogów. Artykuły wolnocłowe, zakupione na lotnisku Unii Europejskiej lub na pokładzie samolotów zarejestrowanych w UE, np. na rejsie Air Berlin, można przewozić w zapieczętowanej torbie po przedłożeniu dowódu zapłaty,dokonanej w tym samym dniu i jeśli artykuły zostały odpowiednio zapieczętowane przez punkt sprzedaży.


Prosimy zwrócić uwagę, że przed dalszym lotem wewnątrz Europy muszą się Państwo poddać ponownej kontroli, jeśli przylatują Państwo z lotniska, położonego poza UE.


Prosimy zapoznać się z nowymi zasadami bezpośrednio przed odlotem. Linie Lotnicze nie mają żadnego wpływu na ustawowe zarządzenia i zwraca się z uprzejmą prośbą do pasażerów, aby wzięli pod uwagę ten fakt w planowaniu podróży i zredukowali bagaż podręczny do najbardziej niezbędnych rzeczy. Ze względu za zaostrzoną kontrolę bezpieczeństwa zalecamy Państwu ponadto udanie się po dokonaniu odprawie Check-In odpowiednio wcześniej do punktów kontroli bezpieczeństwa.


 


Źródło: Air-Berlin.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 11 357

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie