Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nowe zasady bezpieczeństwa na polskich lotniskach

29 sierpnia 2006

Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje, że od dnia 30 sierpnia 2006 r. obowiązują następujące zasady przy odprawie pasażerów i bagażu kabinowego na rejsy do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Izraela oraz do Wielkiej Brytanii:
Dopuszcza się przewóz wyłącznie jednego egzemplarza (torby, paczki, opakowania) bagażu kabinowego przez pasażera, o wymiarach nie przekraczających 45cm długości, 35 cm szerokości oraz 16 cm głębokości.

Be Sociable, Share!


Obowiązuje zakaz przewozu w bagażu kabinowym jakichkolwiek płynów, żeli oraz aerozoli, w tym, past do zębów, kremów, szamponów, lakierów, odżywek, samoopalaczy, puszek z napojami, perfum, dezodorantów, itp. a także wszelkich przedmiotów fabrycznie lub własnoręcznie nasączonych substancjami płynnymi oraz wszelkich opakowań zawierających jakiekolwiek sprężone płyny lub gazy.


Dopuszcza się przewóz:
 • Mleka oraz innych płynnych posiłków dla małych dzieci (zwłaszcza niemowląt) – w niewielkich opakowaniach (pojemnikach). • Płynnych lub żelowych lekarstw, zgodnie z zaleceniem lekarza niezbędnych podróżnemu w trakcie lotu, po uprzednim sprawdzeniu, iż rzeczywiście występuje taka konieczność (np. na podstawie imiennego zaświadczenia lub innego imiennego zapisu lekarskiego o przyjmowaniu danego leku przez pasażera) oraz po stwierdzeniu autentyczności przedmiotowego leku – w tym przypadku brak jest limitu pojemności opakowania leku. • Lekarstw i środków medycznych ogólnie dostępnych w sprzedaży, niezbędnych podróżnemu w trakcie lotu (włącznie z lekarstwami wytworzonymi na bazie roztworów solnych (saline solutions), kroplami do oczu oraz płynami do przechowywania soczewek – szkieł kontaktowych), po stwierdzeniu ich autentyczności, przy czym pojemność pojedynczego opakowania leku nie może przekraczać 120 ml (4 oz.). • Napojów dla diabetyków, w tym soków, pod warunkiem wskazania przez podróżnego takiej potrzeby oraz że pojemność pojedynczego opakowania nie będzie przekraczała 148 ml (5 oz.). • Dopuszcza się do przewozu urządzenia elektroniczne, w tym przenośne komputery, telefony komórkowe i aparaty fotograficzne.


Nowe zasady bezpieczeństwa zastępują wytyczne w tym zakresie wprowadzone w dniu 11.08.2006 r.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 101

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie