Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nowe trasy, nowe linie w nowym rozkładzie lotów

26 marca 2006

26 marca zmienił się rozkład lotów – wszedł w życie rozkład letni. Przewoźnicy uruchomili nowe kierunki lotów. Na polskim niebie pojawiły się także kolejne linie lotnicze (fińskie Blue1).

Be Sociable, Share!


Blue1 – fińskie linie lotnicze należące do grupy SAS – rozpoczynają rejsy bezpośredniego połączenia z Warszawy do Helsinek. Loty będą odbywały się codziennie, prócz sobót.


airBaltic zaczyna latać na trasach Warszawa – Ryga. Inni przewoźnicy także zmodyfikowali swoje siatki połączeń z Polską w letnim rozkładzie.


Urząd Lotnictwa Cywilnego zatwierdził 50 rozkładów lotów zgłoszonych przez zagranicznych przewoźników lotniczych na wykonywanie regularnych przewozów lotniczych na trasach do i z RP.


W sumie łączna liczba przewoźników lotniczych na polskim niebie nie zmieniła się. Jedne linie znowu zaczęły latać (airBaltic), inne zawiesiły połączenia (niemiecki European Air Express – EAE), pojawiły się nowe (BLUE 1 OY) a jeszcze inne ogłosiły bankructwo (Styrian Spirit Airways, które zostały przejęte przez SWISS). 16 przewoźników to tzw. przewoźnicy marketingowi, którzy w rzeczywistości nie wykonują przewozów na tych kierunkach, choć sprzedają bilety.


Spośród obcych przewoźników najszerszą ofertę przewozów regularnych ma Wizz Air (32 połączenia), na drugim miejscu jest Ryanair (18), a na trzecim Sky Europe (16).


Polscy przewoźnicy przedkładają prezesowi ULC rozkłady lotów jedynie do wiadomości. W sezonie Lato 2006 regularne przewozy lotnicze będą oferowane jak dotychczas przez PLL LOT, Centralwings oraz przez debiutującego na rynku regularnych przewozów pasażerskich Sky Express (pasażerski przewoźnik Direct Fly), który uruchamia regularne przewozy od kwietnia tego roku na trasach krajowych oraz międzynarodowych.


Obcy regularni przewoźnicy lotniczy najchętniej rozwijają połączenia do następujących miast: Londynu (przewozy do tego miasta proponuje 5 przewoźników), Dortmundu (4), Paryża (3), Dublina (3), Rzymu (3), Frankfurtu (3), Mediolanu (3).


Najbardziej popularnym portem w Polsce wśród linii lotniczych z zagranicy jest wciąż Warszawa. Przewozy do i ze stolicy oferuje 30 obcych przewoźników. Dalej znajduje się Kraków z 14 obcymi przewoźnikami, Gdańsk i Poznań z 6, Katowice z 3. Najbardziej rozbudowaną siatkę połączeń regularnych eksploatowanych przez obcych przewoźników posiada Warszawa. Ze stolicy, korzystając z usług obcych przewoźników, można polecieć do 40 miast poza granicami naszego kraju. Na drugim miejscu jest Kraków z 28 połączeniami, dalej Katowice z 12 i Gdańsk z 11.


/ULC, PAP/


 

Be Sociable, Share!

Wizyt: 7 204

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie