Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Air France

Nowe taryfy Air France

Nowe taryfy Air France

29 kwietnia 2013

Francuski przewoźnik lotniczy Air France, wprowadził na polski rynek nową specjalną taryfę „MiNi” na loty do 139 miast w Europie i Afryce Północnej. Taryfy funkcjonowały już w niektórych krajach europejskich i od 25 kwietnia są w sprzedaży w Polsce na wyloty od 5 czerwca.

Be Sociable, Share!


Francuski przewoźnik lotniczy Air France, wprowadził na polski rynek nową specjalną taryfę „MiNi” na loty do 139 miast w Europie i Afryce Północnej. Taryfy   funkcjonowały już w niektórych krajach europejskich i od 25 kwietnia są w sprzedaży w Polsce na wyloty od 5 czerwca.

Klienci Air France mogą wybierać między ofertą „MiNi” i „CLASSIC”. Taryfy „MiNi” są uproszczoną opcją dla podróżnych bez bagażu, którzy nie zbierają mil w programie Flying Blue. Podróżny może wybrać swoje miejsce w samolocie dopiero na lotnisku, za pośrednictwem kiosków do samodzielnej odprawy. Natomiast bagaż główny może nadać wyłącznie za dodatkową opłatą (15 euro drogą online i 30 euro – na lotnisku). Wyjątkiem są tu członkowie programu Flying Blue posiadający karty na poziomie Elite lub Elite+, którzy są zwolnieni z opłaty za bagaż.

W taryfie „MiNi” nie ma możliwości modyfikowania ani zwrotu biletu. Bez zmian pozostaje możliwość zabrania ze sobą bagażu podręcznego do 12 kg. Poza tym, nadal obowiązują takie udogodnienia jak: prasa oferowana przed wejściem na pokład, bezpłatne napoje i przekąski oraz dostęp do serwisu Air France Conect. Ponadto firmy uczestniczące w programie oszczędnościowym BlueBiz mogą zbierać punkty za loty z biletem „MiNi”, ale nie mogą wymieniać zgromadzonych oszczędności na loty nagrodowe w tej taryfie.

Alternatywą do taryfy „MiNi” jest oferta „CLASSIC”. Kupując bilet w wyższej cenie, podróżny zyskuje dodatkowe elementy usługi wliczone w cenę biletu: prawo do przewozu jednej sztuki bagażu rejestrowanego (o wadze do 23 kg) i możliwość wcześniejszego wyboru miejsca w samolocie – podczas odprawy online. Ponadto w taryfie „CLASSIC” jest możliwość zbierania mil w programie Flying Blue, a bilet podlega zmianom za opłatą. Pozostałe elementy serwisu jak: bagaż podręczny, napoje, przekąski oraz prasa na pokładzie – w tym przypadku też są bezpłatne.

Jakie korzyści dla podróżnych oznacza nowa taryfa? Przede wszystkim mogą zaoszczędzić do 165 zł na bilecie w stosunku do dotychczasowego standardowego cennika. Na przykład, przelot do Paryża jest dostępny od 596 zł (w obie strony, z podatkami lotniskowymi i opłatą serwisową przy rezerwacji biletu na www.airfrance.pl).

Be Sociable, Share!

Wizyt: 431

Tagi: ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie