Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nowe rejsy regionalne

Nowe rejsy regionalne

6 lipca 2005

Od połowy września LOT wznowi połączenia z Warszawy do Zielonej Góry, Łodzi, Bydgoszczy i Katowic. Uruchomienie nowych połączeń będzie możliwe dzięki rozpoczęciu współpracy z firmą Jet Air, która wynajmuje naszemu narodowemu przewoźnikowi dwa 18-miejscowe samoloty Jetstream 32.

Be Sociable, Share!


Samoloty otrzymają barwy LOT, jednak personel pokładowy będzie zatrudniony przez spółkę Jet Air Sp. z o.o. Właścicielem przewoźnika jest spółka Windrose Air, kontrolowana przez Jana Kulczyka.

LOT przestał latać do Łodzi rok temu. W międzyczasie grupa mieszkańców Łodzi postanowiła wydać własne pieniądze na reklamowanie połączenia. LOT zrezygnował z obsługi tych tras z powodu zbyt małej liczby pasażerów. Najmniejszymi samolotami we flocie spółki były dotychczas 48-miejscowe ATR 42.

Z Warszawy do Zielonej Góry samoloty Jet Air będą latać 12 razy w tygodniu, a do Łodzi będzie 9 rejsów tygodniowo.
Obecnie LOT utrzymuje regularne bezpośrednie połączenia lotnicze z Warszawy do Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Poznania, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Rzeszowa oraz 2 połączenia lotniczo-autobusowe przez Szczecin do Kołobrzegu i Koszalina. Rejsy obsługiwane są przez EuroLOT – regionalną linię lotniczą utworzoną w 1996 r. przez LOT.

Niebawem może także pojawić się kolejna linia regionalna. Firma Adviser TSC wspólnie z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego chce uruchomić loty bezpośrednie z Krakowa do Gdańska, Poznania i Berlina, a być może także z Gdańska do Wrocławia i Poznania. Na początek loty miałyby obsługiwać 19-miejscowe samoloty BAe 32. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, samoloty Adviser Air zaczną latać już za 3 miesiące.

PK na podst. PAP i Rzeczpospolitej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 829

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie