Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nowe połączenie easyJet z Warszawy

2 kwietnia 2007

easyJet, wiodąca europejska tania linia lotnicza, ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Warszawy do Bristolu. Loty będą oferowane trzy razy w tygodniu (wtorek, czwartek, sobota) od października 2007 r.

Be Sociable, Share!


 


Bilety w jedną stronę są dostępne już od 124 zł (z opłatami lotniskowymi; cena w dwie strony to 292 zł). Już od dziś można je rezerwować na stronie www.easyJet.com


 


W pierwszym roku lotów easyJet zamierza przewieźć na trasie Warszawa – Bristol 50 000 pasażerów.


 


„Jednym z powodów, jakie zadecydowały o rozpoczęciu lotów z Warszawy do Bristolu jest fakt, że wiele osób z Polski szuka pracy w regionie południowo-zachodniej Anglii i Bristolu. Teraz podróż zajmie im dużo mniej czasu” – powiedział  John Kohlsaat, Regionalny Dyrektor Sprzedaży, odpowiedzialny za Niemcy, Europę Środkową, Kraje bałtyckie oraz Danię.


 


W październiku easyJet zwiększy także częstotliwość lotów z Krakowa do Bristolu (z 4 tygodniowo). Prognozuje się, że  w ciągu roku easyJet przewiezie na trasach z Polski do Bristolu ponad 100 000 pasażerów.


 


O Bristolu.


Pod względem liczby mieszkańców (400 000), Bristol jest piątym największym miastem Anglii i siódmym w Wielkiej Brytanii. Leży w południowo-zachodniej Anglii, przy ujściu rzeki Avon do Kanału Bristolskiego, 185 km na zachód od Londynu.


 


Jest to miasto, które przez cały czas tętni życiem. Odnowiona dzielnica portowa przyciąga mnóstwem restauracji i klubów oraz największą atrakcją miasta – At Bristol. Pod jednym można tu znaleźć: centrum nauki i sztuki, planetarium, Wildscreen – niesamowitą podróż poprzez ogrody botaniczne i lasy tropikalne świata oraz największe w Zachodniej Anglii kino IMAX (www.at-bristol.org.uk).


 


Bristolskie Zoo zachwyca zapierającym dech w piersiach akwarium, gdzie można podziwiać podwodne życie fok i pingwinów. Jego niepowtarzalną atrakcją jest Zona Brazli, wiernie przedstawiająca lasy tropikalne Ameryki Południowej (www.bristolzoo.org.uk).


 


Mówiąc o Bristolu nie sposób zapomnieć o wielokrotnie nagradzanym Muzeum Wspólnoty i Imperium Brytyjskiego. Można zobaczyć w nim wystawę przedstawiającą 500 historii brytyjskiego kolonializmu. Poza tym, koniecznie należy zwiedzić fascynujące (i bezpłatne) Muzeum Miejskie oraz Galerię Sztuki, która prezentuje dzieła od Starożytnego Egiptu począwszy, na impresjonizmie skończywszy.


 


Jeżeli chce się poczuć atmosferę portu, warto wybrać się na wycieczkę promową i zobaczyć miasto od strony zatoki. Natomiast wszystkie najważniejsze atrakcje Bristolu można obejrzeć podczas przejażdżki odkrytym autobusem turystycznym.


 


W pobliżu Bristolu znajduje się wiele innych miast przyciągających swoją historią i urokiem. Bath leży tylko 12 minut jazdy pociągiem. Do Cardiff, stolicy Walii, jedzie się  przez piękny Most Severn, natomiast do Glastonbury, Somerset i Wzgórz Cotswold wystarczy krótka podróż samochodem.


 


Źródło: easyjet.com


/Luke/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 302

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie