Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nowe połączenia z Lotniska Chopina w 2014 roku

11 listopada 2013

W przyszłym roku z warszawskiego Lotniska Chopina zostanie uruchomionych co najmniej pięć nowych kierunków. Nowe połączenia zapowiedziały linie: Eurolot, Norwegian, Vueling oraz Adria Airways.

Be Sociable, Share!


W przyszłym roku z warszawskiego Lotniska Chopina zostanie uruchomionych co najmniej pięć nowych kierunków. Nowe połączenia zapowiedziały linie: Eurolot, Norwegian, Vueling oraz Adria Airways.

Jak powiedział rzecznik portu Przemysław Przybylski, polski przewoźnik Eurolot 11 stycznia uruchomi rejsy z Warszawy do Salzburga w Austrii. Loty będą się odbywały w soboty. Od 18 stycznia Eurolot zacznie latać do Popradu na Słowacji, także w soboty. Obydwa połączenia obsługiwane będą bombardierami Q400.

20 lutego linie lotnicze Norwegian uruchomią połączenie z Warszawy do Malagi w Hiszpanii. Rejsy na tej trasie na początku mają się odbywać dwa razy w tygodniu: we czwartki oraz w niedziele, a od kwietnia ich częstotliwość wzrośnie do trzech tygodniowo.

„Na 27 kwietnia zaplanowany został pierwszy lot z Warszawy do Barcelony tanich hiszpańskich linii lotniczych Vueling. Połączenie to obsługiwane będzie samolotem airbus 320 trzy razy w tygodniu: we wtorki, w czwartki oraz niedziele” – powiedział Przybylski.

Od początku kwietnia słoweńska linia Adria Airways uruchomi połączenie do Lublany; samoloty na tej trasie będą latać dwa razy w tygodniu.

„Niewykluczone, że w przyszłym roku zostanie uruchomionych jeszcze więcej połączeń. Trwają negocjacje z przewoźnikami” – zapowiedział rzecznik.

Przypomniał, że jeszcze w tym roku, od 23 listopada, węgierski Wizz Air uruchomi połączenia z Warszawy do Tel Awiwu, a od 8 grudnia do Grenoble.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Od początku 2013 roku obsłużono tam ponad 9,3 mln pasażerów, czyli o 11,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2012 roku. W 2012 r. na lotnisku odprawiono łącznie ponad 9,5 mln pasażerów.

 

Źródło: nto.pl

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie