Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nowe połączenia z Hiszpanią

14 grudnia 2004

W poniedziałek z warszawskiego Okęcia odleciał do Madrytu pierwszy samolot linii Air Europa. Mimo iż, nie jest to niskokosztowy przewoźnik, zapowiada walkę z tanimi liniami.

Be Sociable, Share!


Hiszpański przewoźnik będzie latał do Madrytu cztery razy w tygodniu. Od 2005 r. linia zamierza uruchomić codzienne połączenia. „Chcemy wykorzystać niszę na rynku” – mówi Gerardo Arino, dyrektor generalny Air Europa.

Plany firmy są ambitne. Z jednej strony Hiszpanie chcą obsługiwać Polaków mieszkających i pracujących na Półwyspie Iberyjskim. Z drugiej, planują wypromować Polskę jako miejsce atrakcyjne turystycznie dla Hiszpanów. Rocznie Air Europa chce obsługiwać na tej trasie 25 tys. pasażerów.

Air Europa to druga co do wielkości hiszpańska linia lotnicza. Nie należy do tzw. tanich przewoźników. Bilet na trasie Warszawa-Madryt kosztuje od 755 zł, bez opłat lotniskowych i podatków). „Pasażerowie oczekują przystępnych cen biletów. Ale to nie znaczy: bądź najtańszy na rynku. Ceną na dłuższą metę niewiele się zwojuje” – mówi Arino.

W ubiegłym roku linie przewiozły ponad 6,5 mln pasażerów, zysk przed opodatkowaniem wyniósł ok. 30 mln euro. Air Europa lata m.in. do Paryża, Mediolanu, Tunisu, Argentyny, Brazylii i USA.
Źródło: Gazeta Wyborcza

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 672

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie