Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Latanie po ekranie

Nowe oblicze LOTu – czyli jak zmieniają się Polskie Linie Lotnicze?

Nowe oblicze LOTu – czyli jak zmieniają się Polskie Linie Lotnicze?

28 maja 2012

W ostatnich dniach Linie Lotnicze PLL LOT przechodzą szereg zmian w myśl nowej kampanii reklamowej i zmiany wizerunku LOT. Odświeżenie przewoźnika zaczyna się od reklam, przez samoloty, ich malowanie, klasę biznes, politykę podróży dzieci i przewozu bagażu. Sprawdź co jeszcze.

Be Sociable, Share!


Nowe oblicze klasy biznes

Poznaj ofertę naszej podniebnej restauracji oferującej serwis kelnerski dopasowany do planu Twojego lotu. Sprawdź, jak skorzystać z dedykowanej linii telefonicznej i kiedy możesz liczyć na wolny fotel obok.

Doświadczenie pokazało, że dla pasażerów klasy biznes w rejsach długodystansowych ważny jest nie tylko smak naszych dań, ale również czas oferowania i trwania posiłku. Właśnie dlatego już po starcie będzie można wybrać jedną z trzech opcji serwisu.

Serwis klasyczny

zbliżony do serwisu w restauracji. Dania oferowane będą po kolei począwszy od przystawki, przez danie główne oraz talerz serów, skończywszy na doskonałym deserze lub porcji świeżych owoców.

Szybki serwis

jest idealny dla osób, które lot chcą wykorzystać na pracę lub relaks. Pasażerowie otrzymają posiłek na tacy, a na życzenie dostaną zestaw serów.

Serwis na życzenie

to ostatnia z dostępnych opcji, w której pasażerowie mogą zjeść posiłek w dogodnym dla siebie czasie. To od nich zależeć będzie pora podania posiłku.

Na zakończenie pierwszego serwisu – tak jest to przyjęte w dobrych restauracjach – poczęstujemy polską nalewką wiśniową Soplica serwowaną w specjalnych kieliszkach. Po drugim serwisie podamy natomiast wspaniałe wiśnie w czekoladzie firmy Mieszko.

Indywidualne podejście do klienta

Codziennie na pokłady naszych samolotów wsiadają tysiące pasażerów. Każdy z nich jest inny, ma różne wymagania. Dlatego naszą ambicją jest indywidualne podejście do Klientów, dzięki czemu możemy spełniać ich potrzeby, a to sprawia, że podróżowanie z LOT-em to prawdziwa przyjemność.

Dedykowana linia telefoniczna

Każdy lubi, gdy traktuje się go wyjątkowo. Dlatego nasi pasażerowie mogą liczyć na szczególne traktowanie  jeszcze przed samą podróżą. Wszystko to dzięki dedykowanej linii telefonicznej. Czekamy pod numerem
0 801 703 703 dla telefonów stacjonarnych i pod 22 19 572 dla telefonów komórkowych.

Specjalnie dla naszych Klientów Premium przygotowaliśmy indywidualną ścieżkę, dzięki której ich połączenie zostanie skierowane do konsultanta, którego już znają z imienia i nazwiska.

Elite Fleet

Elite Fleet – specjalnie dla Ciebie wyszkolony profesjonalny personel pokładowy. 7768 godzin szkolenia jest już za nami. Czuj się wyjątkowo – pierwsi absolwenci naszego uniwersytetu są już na pokładach!

Wolny fotel dla Twojej wygody

Wybierając klasę biznes, podczas lotu na krótkich dystansach możesz liczyć także na wolne miejsce obok, które ułatwi Ci pracę i sprawi, że podróż będzie jeszcze bardziej komfortowa.

Nowe materiały pokładowe

Nasze nowe materiały pokładowe wykorzystują motywy wizualne przedstawiające symbole Polski m.in. nowy Stadion Narodowy, postać Fryderyka Chopina, Syrenkę warszawską, Wawel czy symbol żurawia będącego naszym znakiem rozpoznawczym.

Odświeżony motyw graficzny wpisuje się w światowe trendy zmierzające do łączenia symboli narodowych z współczesnymi elementami i nowoczesną formą wyrazu.

Nowa grafika pojawia się zarówno na materiałach drukowanych (karty boardingowe, przywieszki bagażowe, karty menu itp.) jak i w elementach wyposażenia pokładowego tj. poduszki, koce i saszetki kosmetyczne.

Większy limit bagażu.

Od 1 maja b.r. LOT wprowadza jednolite zasady przewozu bagażu rejestrowanego i kabinowego we wszystkich rejsach, co znacznie poprawi i uatrakcyjni dotychczasową ofertę. Nowe zasady dotyczą biletów zakupionych od 1go Maja

Szczególnym udogodnieniem jest wprowadzenie dodatkowej sztuki bagażu rejestrowanego o wadze 32 kg w klasie biznes na rejsach długodystansowych. Dotychczas Pasażer klasy biznes mógł bezpłatnie odprawić 2 sztuki bagażu o wadze do 32 kg każda na rejsach atlantyckich oraz do 30 kg na pozostałych trasach, bez względu na ilość sztuk bagażu.

W przypadku podróży w klasie biznes na rejsach krótko – i średniodystansowych będzie można odprawić 2 sztuki bagażu do 32 kg każda, czyli o 34 kg więcej niż dotychczas. W klasie ekonomicznej na tych samych trasach Pasażerowie będą mogli zabrać dodatkowe 3 kg bagażu.

Pasażerowie klasy biznes będą mogli zabrać na pokład samolotu 2 sztuki bagażu o wadze 9 kg każda, a dla podróżujących w klasie ekonomicznej limit zwiększy się o 2 kg na wszystkich rejsach.

CENNIK

Nowy samolot – Dreamliner

Dreamliner LOT-u
Nazwa tego samolotu nie wzięła się znikąd – lot Dreamlinerem będzie rzeczywiście spełnieniem marzenia – mówił Marcin Piróg podczas pierwszej wizyty Boeinga 787 w Polsce – Jesteśmy dumni, że będziemy pierwszym europejskim przewoźnikiem, który swoim pasażerom zaoferuje zupełnie nową jakość i komfort podróży.

Nowa konfiguracja, nowe wnętrze

Dreamliner jest prawdziwym przełomem w produkcji samolotów pasażerskich. Nowoczesna konstrukcja, zaawansowane technologicznie silniki, lekkie kompozytowe materiały, obniżony poziom hałasu, bardziej przyjazne warunki na pokładzie – to tylko niektóre z cech, które zapewnią Pasażerom najwyższy komfort podczas podróży. Będziemy mogli wykorzystywać w swojej flocie samolot rzeczywiście gotowy na XXI wiek.

- 787 jest rewolucją w lotnictwie. Jestem dumny z tego, że mogę zaprezentować go Państwu w imieniu tysięcy pracowników z całego świata, którzy pracowali nad stworzeniem tego samolotu dla naszych klientów, linii lotniczych, i ich Pasażerów – powiedział Scott Fancher, Wiceprezes Boeing Commercial Airplanes i Dyrektor Generalny programu 787.

W zamówionych przez LOT samolotach będą dostępne trzy klasy serwisowe.

Klasa biznes – z osiemnastoma fotelami całkowicie rozkładanymi do pozycji leżącej.

Klasa premium economy, mieszcząca 21 komfortowych foteli, w podłokietniku każdego z nich znajduje się odtwarzacz systemu rozrywki pokładowej.

Klasa ekonomiczna – z 213 fotelami, każdy z osobistym systemem rozrywki pokładowej.

Wyposażenie samolotu w nowoczesny sprzęt audio-video, nowe, smakowite menu, a także specjalnie przeszkolony personel pokładowy gwarantują całkowicie nowy standard podróży na trasach dalekiego zasięgu LOT-u.

Odświeżone malowanie

LOT, będąc pierwszą w Europie linią lotniczą, w której flocie pojawi się supernowoczesny B 787, zdecydował wykorzystać tę okazję do odświeżenia dotychczasowego malowania swoich samolotów. Nie jest ono jednak zerwaniem z tradycją, a raczej projektem łączącym chlubną przeszłość narodowego przewoźnika ze współczesnym designem. – LOT, będąc firmą nowoczesną, nie boi się zmian i jednocześnie jest świadom, że nowoczesność nie polega na negacji przeszłości, a raczej kreatywnym i przemyślanym łączeniu elementów. To podejście można wyczytać z projektu odświeżonego malowania – mówi Andrzej Pągowski, artysta grafik i projektant, członek kapituły składającej się z uznanych grafików oraz specjalistów z zakresu kreowania wizerunku i marki, która opiniowała projekt malowania.

Z niecierpliwością czekamy kiedy to o wyjątkowości Boeinga 787 i nowej jakości obsługi LOT-u będą mogli przekonać się wszyscy nasi Pasażerowie.

Lot z dzieckiem

Z nami dzieci się nie nudzą. Czy wiesz, że dla naszych najmłodszych pasażerów przygotowaliśmy nowe gadżety, które umilą długi lot?

Pierwsza podróż dziecka, to wielka wydarzenie nie tylko dla maluszka, ale przede wszystkim dla rodziców. Aby zachować miłe wspomnienia z lotu i uczynić go wygodnym, warto skorzystać z naszego upominku, który można zabrać ze sobą na pamiątkę.

Materiałowe śliniaki są nie tylko przydatne, ale również ładne. Dziecięce elementy krajki podobają się nie tylko dzieciakom, ale i rodzicom. Przygotowaliśmy również specjalną pościel do kołysek ozdobioną symbolami dziecięcymi. Dzięki nim sen będzie jeszcze przyjemniejszy. (na pokładach samolotów już w czerwcu)

W trakcie lotu nasi wyjątkowi pasażerowie mogą miło spędzić czas z bohaterami naszej książeczki, a po skończonym locie każdy z nich dostanie wyjątkowy certyfikat w nagrodę za wzorowe zachowanie.

PLL LOT

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie