Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nowe loty Norwegian z Warszawy

12 grudnia 2008

Od kwietnia linie Norwegian uruchomią nowe loty ze stolicy Polski – do Aten, Splitu i Dubrownika. Przewoźnik ma zamiar także zwiększyć częstotliwość lotów na obecnych trasach.

Be Sociable, Share!


Norwegian w przeciwieństwie do WizzAira nie zamierza protestować przeciwko przeniesieniu lotów z Etiudy do Terminali 1 i 2. Norwedzy zamierzają także rozwijać bazę na Okęciu. Norwegian jest zadowolony z przeniesienia odpraw tanich linii do wygodniejszych terminali.

Terminal Etiuda na warszawskim Okęciu obsługiwał od 2004 r. pasażerów tanich linii lotniczych. Pierwotnie miał on być rozwiązaniem tymczasowym, stworzonym do obsługi pasażerów do czasu zakończenia budowy terminalu 2. Od października ub.r. Etiuda obsługuje tylko odloty. Przyloty zostały przeniesione do terminalu 1 i terminalu 2. Z Etiudy odlatuje 6 tanich przewoźników, m.in.: Wizz Air, EasyJet i Norwegian.


Norwegian Air Shuttle jest europejską tanią linią lotniczą, która rozpoczęła rejsy we wrześniu 2002 r. Siatka połączeń obejmuje 155 tras oraz 83 porty. Przewoźnik posiada bazy w Norwegii, Szwecji i Polsce. Firma zatrudnia 1400 pracowników, a jej siedziba znajduje się w Fornebu k. Oslo.


Norwegian oferuje połączenia na 11 trasach międzynarodowych z Warszawy, pięciu z Krakowa oraz po jednej z Gdańska, Szczecina i Wrocławia. W warszawskiej bazie pracuje blisko 100 osób.


Na podstawie Gazety Prawnej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 105

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie