Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Porty lotnicze - Aktualności

Nowe lotnisko w Berlinie przyciągnie pasażerów z Europy Środkowowschodniej

22 marca 2006

„Berlin stanie się lotniskiem dla Polaków” – powiedział Harald Wolf – Berliński minister gospodarki w rozmowie z dziennikiem “Berliner Zeitung”. Jego zdaniem, polscy turyści oraz biznesmeni będą korzystali raczej z berlińskiego lotniska Schoenefeld niż z portu lotniczego w Warszawie.

Be Sociable, Share!


Ale to wszystko dopiero za 5 lat. W 2011 roku ma rozpocząć działalność nowy port lotniczy Berlin Brandenburg International. Ma być trzecim co do wielkości - po Frankfurcie nad Menem i Monachium - niemieckim lotniskiem, zatrudniać 40 tysięcy osób i obsługiwać przynajmniej 22 miliony pasażerów każdego roku.


BBI powstanie z przekształcenia lotniska Schoenefeld – zezwolenie wydał już Federalny Sąd Administracyjny Niemiec i oddalił pozwy mieszkańców terenów sąsiadujących z przyszłym lotniskiem, protestujących przeciwko hałasowi i innym niedogodnościom związanym z działalnością lotniska. Spór o pozwolenie na budowę trwał od 15 lat.


Harald Wolf uważa, że planowany w stolicy Niemiec nowy port lotniczy będzie magnesem dla pasażerów z Polski i innych krajów Europy Środkowowschodniej.


Obecnie w Berlinie działają aż trzy mniejsze lotniska – Tempelhof i Tegel w zachodniej części miasta oraz Schoenefeld na wschodzie. Po wybudowaniu BBI dwa pierwsze porty zostaną zamknięte.


 


/PAP/


 

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 083

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie