Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nowe linie, nowe kierunki

13 października 2007

Ekspansję na Polski rynek lotniczy w najbliższym czasie rozpocznie kilku nowych przewoźników. Wśród nich jest hiszpańska Iberia, włoska Meridiana, brytyjski BMIBaby, Cabo Verde Airlines z Wysp Zielonego Przylądka oraz holendersko-francuska Transavia. Chcą oni szybko zająć miejsce zwolnione przez SkyEurope, który z Polski się wycofał. SkyEurope zlikwidował swoją bazę w Krakowie oraz zrezygnował z większości swoich połączeń. Inni przewoźnicy natychmiast ruszyli, by zająć jego miejsce. Trasy zostały przejęte m.in. przez easyJet i Centralwings. Od końca października z Krakowa na paryskie lotnisko Orly trzy razy w tygodniu będą latać holendersko-francuskie linie Transavia. Połączenie z Turynem od grudnia będzie obsługiwane przez włoską Meridianę.

Be Sociable, Share!


Już niedługo taniej można będzie polecieć do Hiszpanii. Linie lotnicze Iberia od 28 października będą cztery razy w tygodniu latać na trasie między Madrytem a Warszawą. Obecnie na podstawie porozumienia z Iberią o wspólnych rezerwacjach ta trasa jest obsługiwana przez LOT oraz Air Europę. Bilet w obie strony na rejs obsługiwany przez polskiego przewoźnika kosztuje ok. trzech tysięcy złotych, przelot zaś Air Europą będzie nas kosztował od ok. 1,1 tys. zł. Najtańsze loty z Iberią z wylotem w dniu inauguracyjnego rejsu to wydatek od ok. 900 zł w obie strony wraz ze wszystkimi opłatami.

Brytyjski BMIBaby ogłosił nowe połączenia z Polski do Wielkiej Brytanii, które uruchomi od 10 lutego. Tani przewoźnik będzie latać do Nottingham i Cardiff w Walii z Warszawy i z Gdańska.

Narodowy przewoźnik Wysp Zielonego Przylądka Cabo Verde Airlines chce uruchomić połączenia na trasie Warszawa – Wyspy Zielonego Przylądka i Warszawa – Fortaleza w Brazylii. Istnieje bowiem duże zainteresowanie polskich biur podróży bezpośrednimi lotami w tym kierunku.

Jednak są też linie lotnicze, które zamykają połączenia. Oprócz Sky Europe także LOT musiał zrezygnować z połączenia z Rzeszowa do Nowego Jorku, które okazało się niewypałem. Ostatni lot na tej trasie odbędzie się 14.09.2008. Natomiast irlandzkie linie Aer Lingus zawiesiły trasę Warszawa – Cork w południowej Irlandii.

Obecnie na polskich lotniskach oprócz LOT, Eurolotu i Centralwings działają 32 zagraniczne linie lotnicze. Kolejnych 18 funkcjonuje na naszym rynku jako tzw. przewoźnicy marketingowi – na zasadzie umów zawieranych z innymi liniami.

/KY/ na podstawie Rzeczpospolitej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 676

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie