Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nowe europejskie połączenia Aerosvit i Air Berlin

20 lipca 2010

Ukraińskie linie lotnicze Aerosvit we współpracy z liniami Air Berlin otwierają nowe połączenie między Kijowem a Berlinem. Dzięki niemu ukraińscy podróżni będą mieli możliwość wygodnej przesiadki do 20 miast w Europie.

Be Sociable, Share!


Lecąc z Kijowa przez Berlin można będzie dolecieć do Hamburga, Dusseldorfu, Londynu, Mediolanu, Rzymu, Paryża, Barcelony, Wiednia i Zurychu. Rejsy są dostępne od 19 lipca. Współpraca między obu przewoźnikami pozwala także na loty z Dniepropetrowska do Berlina, a następnie do dziesięciu miast w Europie, m.in. do Wiednia, Grazu, Sazlburga, Londynu, Kopenhagi, Barcelony, Wenecji, Rzymu, Oslo, Paryża i Mediolanu.

Bilet na trasie z Kijowa przez Hamburg i Dusseldorf do miast europejskich kosztuje w obie strony wraz z podatkami i opłatami 389 dolarów. Podobne połączenie z Dniepropietrowska kosztuje 399 dolarów. Sam lot na trasie Kijów – Berlin – Kijów kosztuje ze wszystkimi opłatami 199 dolarów.


Linie Aerosvit powstały w 1994 roku. Obecnie obsługują ponad 70 regularnych połączeń międzynarodowych, w tym 5 międzykontynentalnych 5 do Pekinu, Nowego Jorku, Toronto, New Delhi i Bangkoku. Przewoźnika lata z Kijowa, Dniepropietrowska, Doniecka, Iwano-Frankowska, Ługańska, Lwowa, Odessy, Sewastopolu, Symferopolu, Charkowa, Czerniowców i Użgorodu.


W tym roku Aerosvit dodała do swojej siatki 10 nowych połączeń. Wśród nich są loty do Bukaresztu, Wilna, Rygi i Kiszyniowa. W czerwcu otwarte zostało połączenie z Rygi do Odessy i Symferopola. Od lipca rozpoczęły się loty z Dniepropietrowska do Berlina.


Flota przewoźnika składa się z 13 maszyn średniego zasięgu typu Boeing 737 i trzech samolotów długiego zasięgu typu Boeing 767. Ponadto wraz z liniami partnerskimi Aerosvit używa samolotów Airbus 320, Embraer 145, Embraer 195 i-148.


Na podstawie avia.ru

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 109

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie