Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nowe chińskie linie lotnicze kupują airbusy

27 września 2013

Spory sukces europejskiego producenta samolotów Airbus. Zdobył on zamówienia na 43 samolotów A320 z dwóch nowych chińskich linii lotniczych.

Be Sociable, Share!


Spory sukces europejskiego producenta samolotów Airbus. Zdobył on zamówienia na 43 samolotów A320 z dwóch nowych chińskich linii lotniczych.

Sukces jest spory, bo Airbus sprzeda maszyny dla całkiem nowych linii, a tacy przewoźnicy są szczególnie wartościowi, bo rokują szanse na kolejne zakupy.

Zamówienie dotyczy wąskokadłubowego modelu A320. I tak Qindao Airlines podpisały kontrakt na 23 samolotów, z czego pięć w wersji classic A320 i 18 A320 neo.

Nowym klientem europejskiego producenta samolotów jest firma Zhejiang Loong Airlines. Podpisała ona umowę na zakup 20 samolotów, w tym 11 A320 i dziewięć A320 neo.

Obie umowy muszą zostać zatwierdzone przez rząd chiński. Jeśli się zgodzi Airbus przewiduje dostawę pierwszego samolotu w 2016 roku.

Qingdao Airlines z siedzibą w nadmorskim mieście Qingdao w prowincji Shandong ma rozpocząć przewozy w przyszłym roku. Loong Zhejiang Airlines ma siedzibę w Hangzhou w prowincji Zhejiang i planuje rozpocząć pracę pod koniec grudnia.

Do czasu dostarczenia maszyn z Airbusa linie będą leasingowały inne maszyny.

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie