Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Linie lotnicze

Nowa trasa SAS w rozkładzie zimowym. Startujemy z Łodzi!

30 maja 2012

Wraz z początkiem zimowego rozkładu lotów, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS uruchomią nowe połączenie na trasie Łódź – Kopenhaga.

Be Sociable, Share!


Wraz z początkiem zimowego rozkładu lotów, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS uruchomią nowe połączenie na trasie Łódź – Kopenhaga.

SAS to pierwszy tradycyjny przewoźnik w Porcie Lotniczym im. Władysława Reymonta w Łodzi. Dzięki pojawieniu się SAS w łódzkim porcie lotniczym, miasto zyskuje pierwsze i jedyne bezpośrednie, regularne połączenie z dużym, międzynarodowym hub-em, co ma kluczowe znaczenie m.in. dla zagranicznych inwestorów, których coraz więcej pojawia się w regionie Łodzi.

Rejsy na nowej trasie wystartują 29 października 2012 roku i będą realizowane sześć razy w tygodniu: we wszystkie dni z wyjątkiem sobót, według rozkładu:

• wylot z Kopenhagi o 12:20, przylot do Łodzi o 13:35
• wylot z Łodzi o 14:15, przylot do Kopenhagi o 15:30

Połączenie będzie obsługiwane przez 50–osobowe samoloty CRJ200.

Ceny biletów na trasie Łódź – Kopenhaga zaczynają się już od 435 PLN (w jedną stronę, wszystkie podatki i opłaty wliczone).

Samoloty SAS wylatujące z Łodzi będą lądować w kopenhaskim porcie lotniczym Kastrup, który jest głównym hub-em linii SAS (co oznacza liczne możliwości przesiadek na inne rejsy) i jednocześnie jednym z najbardziej lubianych przez pasażerów i przyjaznych lotnisk: łatwym do przesiadki, kameralnym, określanym jako „ciche”, wielokrotnie nagradzanym.

Podróżując z SAS z Łodzi, będzie można bardzo łatwo przesiąśc się w Kopenhadze na inne rejsy SAS:

•do Skandynawii, m.in.: Oslo (16:05), Sztokholmu (16:10), Stavanger (16:20), Aalborga (16:20), Aarhus (17:05), Goeteborga (17:20), Helsinek(17:30)
• do miast w Europie, m.in.: Londynu (16:05), Frankfurtu (16:25), Lyonu (16:25) Dusseldorfu (16:55), Dublina (16:50), Hanoweru (17:00), Monachium (17:05), Genewy (17:15), Bolonii (17:25), czy Paryża (17:25)
• w wielu innych kierunkach, również międzykontynentalnych, w tym do Pekinu (21:05).

Tym samym dzięki licznym, bezpośrednim połączeniom SAS i partnerów sojuszu Star Alliance z kopenhaskiego lotniska, pasażerowie podróżujący z Łodzi zyskują nie tylko dogodną komunikację z Danią i Skandynawią ale także z wieloma miastami Europy oraz wybranymi na innych kontynentach.

Łódź to szóste polskie miasto na mapie połączeń SAS i jednocześnie ósma trasa przewoźnika w Polsce! Oprócz tego połączenia, SAS w Polsce oferuje bezpośrednie rejsy do Kopenhagi z Gdańska, Poznania, Warszawy, Wrocławia i Katowic oraz z Gdańska do Oslo (lotnisko Gardermoen) i Sztokholmu (lotnisko Arlanda).
Obecnie SAS oferuje w sumie 72 połączenia tygodniowo na trasach z Polski. Od najbliższego rozkładu zimowego, wszystkich połączeń będzie 84 – oprócz nowego połączenia Łódź – Kopenhaga, SAS doda kolejnych 6 lotów tygodniowo na trasie Wrocław – Kopenhaga.

Po przesiadce w Kopenhadze, Oslo lub Sztokholmie pasażerowie mają możliwość dalszej podróży do ponad 60 skandynawskich miast, wielu miast Europy oraz wybranych w Azji i Stanach Zjednoczonych.

Rezerwacja i zakup biletów na polskojęzycznej stronie internetowej www.flysas.pl oraz we wszystkich biurach podróży posiadających licencję IATA. Na stronie www.flysas.pl znajduje się bardzo prosty i funkcjonalny system wyświetlania dostępnych miejsc i taryf – na kilka dni przed i po sugerowanej dacie przelotu. SAS, jak zawsze zapewnia: 23 kg bagażu bez opłat, 25% zniżki dla dzieci, darmowy check-in online, przy stanowiskach odpraw na lotnisku lub w automacie oraz punkty EuroBonus za każdą podróż.

„Kolejne, już szóste polskie miasto w siatce połączeń to znak bardzo intensywnego rozwoju i ekspansji SAS. Jestem bardzo zadowolona, że nasze starania o nowe połączenie z Łodzią zostały zakończone sukcesem! Liczymy, że chętnie będą z niego korzystały zarówno osoby podróżujące w celach biznesowych, jak i turystycznych.” – mówi Wanda Brociek, Dyrektor Generalna SAS w Polsce.

Od zimowego rozkładu lotów, oprócz trasy Łódź – Kopenhaga, SAS zaoferuje w sumie 8 nowych połączeń, w tym m.in. z Kopenhagi do Alicante, Kiruny, z Trondheim do Malagi, ze Sztokholmu do Stavanger, Birmingham, Innsbrucka, na Gran Canarię, oraz z Goeteborga do Malagi. Da to w sumie 36 nowych tras, otwartych w 2012 roku!

W styczniu 2012 r., Skandynawskie Linie Lotnicze SAS otrzymały tytuł Flightstats „Najbardziej punktualne linie lotnicze w Europie w 2011”. Warto dodać, że SAS jest najbardziej punktualnym przewoźnikiem już trzeci rok z rzędu.
SAS został także po raz kolejny ogłoszony najbardziej punktualną linią lotniczą świata w miesiącu kwietniu 2012 r.

Zapraszamy na pokłady SAS!

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie