Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nowa opłata w Ryanair

Nowa opłata w Ryanair

30 listopada 2012

Ryanair, największa tania linia lotnicza w Europie, ogłosiła dziś (28 listopada), że w celu zastosowania się do Brytyjskiego Urządu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (OFT) wprowadza opłatę manipulacyjną wysokości 2% dla kart kredytowych

Be Sociable, Share!


Ryanair, największa tania linia lotnicza w Europie, ogłosiła dziś (28 listopada), że w celu zastosowania się do Brytyjskiego  Urządu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (OFT) wprowadza opłatę manipulacyjną wysokości 2% dla kart kredytowych dla wszystkich nowych rezerwacjach od 30 listopada, aby pokryć koszty związane z płatnościami za karty kredytowe.

Pasażerowie, którzy chcą uniknąć 2% odopłaty, mogą to zrobić płacąc kartą debetową (łącznie z Ryanair Cash Passport) lub niemiecką kartą ELV.

Ponadto opłata administracyjna Ryanair €6/£6 (która obejmuje koszty związane ze stroną internetoweą Ryanair, www.ryanair.com) stosuje się do wszystkich nowych rezerwacji dokonanych od dnia 30 listopada, z wyjątkiem rezerwacji dokonywanych za pomocą Ryanair Cash Passport w Irlandii, Niemczech i Hiszpanii, gdzie administrator można uniknąć opłat do dnia 1 lutego, 15 lutego i 21 marca 2013 r.

Spowoduje to że europejskie operacje Ryanair bedą zgodne ze wszystkimi procedurami brytyjskimi, również z OFT’S

Stephen McNamara z Ryanaira powiedział:

„Ryanair nadal oferuje najniższe ceny biletów w Europie bez dodatkowych opłat paliwowych dla wszystkich naszych pasażerów. Jednakże, w celu pokrycia kosztów przetwarzania kart kredytowych oraz dostosowania sie do procedur brytyjskich, OFT’S wprowadzamy 2% opłat kart kredytowych od 30 listopada 2012 rok.

Od 30 listopada, administracyjna opłata (€6/£6) stosowana będzie do wszystkich nowych rezerwacji, z wyjątkiem rezerwacji dokonywanych za pomocą Ryanair Cash Passport w Irlandii, Niemczech i Hiszpanii, gdzie posiadacze Ryanair Cash Passport mogą nadal unikać administracyjnej opłaty do 01 luty, 15 lutego i 21 marca.”

Be Sociable, Share!

Wizyt: 359

Tagi: ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie