Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nowa flota Eurolot. Ósmy Dash nadlatuje

10 września 2012

Prosto z Kanady leci do nas ósmy Bombardier Q400 NextGen. Na warszawskim lotnisku im. Chopina wyląduje dziś (10.09) około godz. 18:00.

Be Sociable, Share!


Prosto z Kanady leci do nas ósmy Bombardier Q400 NextGen. Na warszawskim lotnisku im. Chopina wyląduje dziś (10.09) około godz. 18:00.

Tegoroczną dostawę Bombardierów dla Eurolotu zakończy dzisiejszy (10.09) przylot do Polski ósmej maszyny zbudowanej (podobnie jak pozostałe) przez kanadyjskiego producenta na specjalne zamówienie Eurolotu. Na warszawskim Okęciu samolot z numerem seryjnym SN: 4424, podejdzie do lądowania kilkanaście minut po godzinie 18:00.

Zgodnie z planem w naszych barwach w 2012 roku latać będzie osiem nowoczesnych turbośmigłowych samolotów typu Bombardier Dash Q400 NextGen. Dostawy sześciu kolejnych Bombardierów rozpoczną się w kwietniu przyszłego roku.

Wygodnie i ekonomicznie

32-metrowy Q400 zabierze na pokład 78 pasażerów. Samolot napędzają dwa turbośmigłowe silniki Pratt & Whitney PW150A. Bombardier jest szybszy od konkurencji w swojej klasie, natomiast w porównaniu do odrzutowca – nawet o 40 proc. bardziej oszczędny i ekologiczny. To najnowszy pasażerski wariant samolotu oferowany przez kanadyjską firmę.

Podróżujący mogą spodziewać się wyciszonej kabiny, wygodnych foteli, większych schowków na bagaż podręczny i przyjaznego oświetlenia typu LED – tradycyjne żarówki zastąpiono bowiem diodami, dającymi jaśniejsze światło.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 233

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie