Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nowa baza EasyJet w Manchesterze

16 maja 2008

Tanie linie lotnicze easyJet otworzyły swoją bazę  na lotnisku w Manchesterze. Ekspansja przewoźnika na tym lotnisku jest związana z przejęciem GB Airways, którego flota jest obecnie malowana w charakterystyczne pomarańczowa barwy.

Be Sociable, Share!


Przejęcie odbyło się w październiku zaszłego roku. Nabycie GB Airways kosztowały taniego przewoźnika 103,5 milionów funtów. Dla pasażerów połączenie tych dwóch linii oznacza, że na wakacje z Manchesteru będą oni mogli polecieć do takich miast, jak Malta, Malaga czy Tenerife. Inne nowe połączenia easyJet pozwolą podróżować z Manchester Airport do Paphos na Cyprze, Heraklionu na Krecie oraz do Alikante. 

Przejęcie GB Airways pozwoliło easyJet na wzbogacenie swojego rozkładu o 32 nowych połączeń, z których 21 to kierunki, do których przewoźnik dotąd nie latał.


Na podstawie cheapflights.co.uk


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 272

Tagi:

Nowa baza easyJet w Manchesterze

20 grudnia 2007

Manchester Airport stanie się domem dla linii easyJet, które właśnie tam zamierzają stworzyć bazę dla swoich maszyn.

Be Sociable, Share!


EasyJet po przejęciu GB Airways już przemalował samoloty tego przewoźnika w swoje pomarańczowe barwy. Do 2010 roku easyJet chce mieć w Manchesterze pięć stacjonujących samolotów. W tym samym roku przewoźnik zapowiedział stacjonowanie dziesięciu samolotów na lotnisku im. Johna Lennona w Liverpoolu. Dzięki temu easyJet stanie się największą linią lotniczą w regionie, oferującą 40 połączeń dostępnych dla około ośmiu milionów potencjalnych klientów zamieszkujących nie więcej niż godzina jazdy do obu portów lotniczych.  

GB Airways oferują obecnie kilka połączeń na Teneryfę, Cypr oraz Maltę. Przewoźnik do 29 marca będzie latał w barwach British Airways. Pasażerowie, którzy zarezerwowali bilety na późniejsze loty będą mogli wybrać lot z easyJet albo zwrot pieniędzy.


Na podstawie cheapflights.co.uk


/PK/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 090

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie