Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Norwegian zagraża LOTowi

29 października 2007

LOT obniżył ceny biletów z Warszawy do Monachium średnio o 20-30 proc. To jednak nie promocja a walka o pasażerów, jaką LOT prowadzi z tanimi liniami Norwegian które jako nieliczne latają do głównych europejskich portów. Linie Norwegian niedawno ogłosiły, że od listopada zaczną latać do Monachium. Na tej trasie lata także LOT. Do stolicy Bawarii w interesach lata wielu biznesmenów, którzy korzystają z usług LOTu. Tymczasem Norwegian sukcesywnie odbiera klientów klientów tradycyjnym przewoźnikom.

Be Sociable, Share!


Już wcześniej LOT musiał obniżać ceny biletów na trasach z Warszawy do Kopenhagi czy Sztokholmu. Właśnie w skutek konkurencji ze strony Skandynawów.

Mimo to Norwegowie wciąż są tańsi. Trzydniowy pobyt w stolicy Danii rozpoczynający się 5 listopada w Norwegian kosztuje 408 zł, a w Locie – 847 zł. Przed wejściem Norwegian na tej trasie bilet kosztował w Locie co najmniej 1200 zł.

Skandynawską linię stać na latanie do drogich, głównych europejskich portów, bo wyjątkowo oszczędnie gospodaruje pieniędzmi. Zatrudnia zaledwie 850 osób, choć ma aż 32 samoloty. Dla porównania, w posiadających 55 maszyn liniach LOT-u pracuje ponad 2,4 tys. ludzi.

Na europejskich trasach konkurują z polskimi liniami również dotychczasowi sojusznicy. Do końca października Lufthansa, na co dzień zrzeszona z LOT-em w sojuszu Star Alliance, uruchomi kilkadziesiąt nowych połączeń do miast niemieckich, w tym z Wrocławia i Katowic. W ten sposób klienci będą mieli do wyboru – rejs LOT-em z przesiadką na Okęciu lub bezpośrednie połączenie Lufthansą, np. do Frankfurtu.

Dla pasażerów oznacza to niższe ceny i większy wybór. Ale LOT, tracący udział w rynku od 2004 r., może teraz popaść w poważne tarapaty.

/KY/ na podstawie dziennika Polska

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 891

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie