Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Norwegian nowości

Norwegian ogłasza szóstą trasę z Krakowa

3 grudnia 2008

Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, 30 marca zainauguruje połączenie Kraków – Kopenhaga. Nowa trasa obsługiwana będzie samolotem Boeing 737-800 NG trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty.

Be Sociable, Share!


Rejsy odbywać się będą zgodnie z poniższym rozkładem:


 


                        Wtorek/Czwartek


          


Odlot             Kopenhaga (CPH) 10:30


Przylot           Kraków (KRK)         12:00


                                  


Odlot              Kraków (KRK)         12:30


Przylot           Kopenhaga (RYG)  14:00


                                  


 


                        Sobota


          


Odlot              Kopenhaga (CPH) 09:00


Przylot           Kraków (KRK)         10:30


                                  


Odlot              Kraków (KRK)         11:00


Przylot           Kopenhaga (RYG)  12:30


 


 


„Cieszymy się, że Norwegian konsekwentnie stawia na Kraków i otwiera kolejną trasę z naszego lotniska. Kopenhaga to już szósty, po Oslo, Sztokholmie, Stavanger, Bergen i Oslo Rygge, skandynawski port w krakowskiej ofercie Norwegian. Dzięki nowym trasom norweski przewoźnik umacnia swoją pozycję wśród linii operujących z naszego lotniska. Cieszę się, że niedługo świętować będziemy czterystutysięcznego pasażera Norwegian w Krakowie. Co ważne, na pokładach samolotów Norwegian przylatuje do Krakowa coraz więcej Skandynawów” – mówi Jan Pamuła , Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice.


Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, Jarosław Święcki, podkreśla: „Nasze połączenia z Krakowa cieszą się coraz większym zainteresowaniem pasażerów, którzy chcą latać nie tylko tanio, ale też wygodnie i punktualnie. Jesteśmy przekonani, że uruchamiane 30 marca połączenie do Kopehagi będzie popularne i w Polsce i w Danii. Dzięki nowym trasom umacniamy pozycje lidera w przewozach między Polską a Skandynawią. Nasza skandynawska oferta to nie tylko połączenia z Krakowa do Oslo, Oslo Rygge, Stavanger, Bergen, Sztokholmu i Kopenhagi, ale również połączenia z Warszawy, Gdańska, Szczecina i Wrocławia do wielu portów w Norwegii i Szwecji. Jako jedyni wśród tanich przewoźników oferujemy połączenia z Polski przez Oslo do innych miast w Norwegii, z gwarantowanymi przesiadkami na lotnisku Gardermoen, a także przez Sztokholm do kilku miast w Szwecji, z gwarantowanymi przesiadkami na lotnisku Arlanda”.


 


Lotnisko Kastrup w Kopenhadze to nowa baza Norwegian w Skandynawii. Największa skandynawska tania linia lotnicza oferuje z tego lotniska połączenia do 20 portów, w tym między innymi do Malagi, Alicante, Alborga (cztery razy dziennie), Amsterdamu, Sztokholmu (cztery razy dziennie), Barcelony, Edynburga, Faro, Londynu (trzy razy dziennie na lotnisko Gatwick), Nicei i Paryża. W wielu przypadkach możliwe będą przesiadki w Kopenhadze. Lotnisko Kastrup jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum Kopenhagi.


 


Zgodnie z danymi przewozowymi za 2007 rok, opublikowanymi przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, Norwegian jest najbardziej dynamiczną linią lotniczą w Polsce. Łączna liczba pasażerów Norwegian obsłużonych w polskich portach lotniczych wzrosła w 2007 roku o 111%, do 545 tys. Stawia to norweską linię na pierwszym miejscu na liście przewoźników, którzy w ubiegłym roku najszybciej zwiększali przewozy pasażerskie.


/Norwegian/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 924

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie