Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Norwegian inauguruje kolejną trasę z Krakowa

3 kwietnia 2009

Od 2 kwietnia trzy rejsy tygodniowo z Krakowa do Kopenhagi. Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, 2 kwietnia zainaugurowała połączenie Kraków – Kopenhaga.  Nowa trasa obsługiwana jest samolotem Boeing 737-800 NG trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty.

Be Sociable, Share!


Rejsy odbywają się będą zgodnie z poniższym rozkładem:

Wtorek/Czwartek

Odlot             Kopenhaga (CPH) 10:30
Przylot           Kraków (KRK)         12:00


Odlot              Kraków (KRK)         12:30
Przylot           Kopenhaga (CPH)  14:00


Sobota


Odlot              Kopenhaga (CPH) 09:00
Przylot           Kraków (KRK)         10:30 

Odlot              Kraków (KRK)         11:00
Przylot           Kopenhaga (CPH)  12:30


 


„Cieszymy się, że Norwegian konsekwentnie stawia na Kraków i otwiera kolejną trasę z naszego lotniska. Kopenhaga to już piąty, po Oslo, Sztokholmie, Stavanger i Bergen, skandynawski port w krakowskiej ofercie Norwegian. Dzięki nowym trasom norweski przewoźnik umacnia swoją pozycję wśród linii operujących z naszego lotniska. Cieszę się, że niedługo świętować będziemy półmilionowego pasażera Norwegian w Krakowie. Co ważne, na pokładach samolotów Norwegian przylatuje do Krakowa coraz więcej Skandynawów” – mówi Jan Pamuła , Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice.


Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, Jarosław Święcki, podkreśla: „Nasze połączenia z Krakowa cieszą się coraz większym zainteresowaniem pasażerów, którzy chcą latać nie tylko tanio, ale też wygodnie i punktualnie. Dzięki nowym trasom umacniamy pozycje lidera w przewozach między Polską a Skandynawią. Nasza skandynawska oferta to nie tylko połączenia z Krakowa do Oslo, Stavanger, Bergen, Sztokholmu i Kopenhagi, ale również połączenia z Warszawy, Gdańska, Szczecina i Wrocławia do wielu portów w Norwegii i Szwecji. Jako jedyni wśród tanich przewoźników oferujemy połączenia z Polski przez Oslo do innych miast w Norwegii, z gwarantowanymi przesiadkami na lotnisku Gardermoen, a także przez Sztokholm do kilku miast w Szwecji, z gwarantowanymi przesiadkami na lotnisku Arlanda”.


Lotnisko Kastrup w Kopenhadze to nowa baza Norwegian w Skandynawii. Największa skandynawska tania linia lotnicza oferuje z tego lotniska połączenia do ponad 20 portów, w tym między innymi do Malagi, Alicante, Alborga (cztery razy dziennie), Amsterdamu, Sztokholmu (cztery razy dziennie), Barcelony, Edynburga, Faro, Londynu (trzy razy dziennie na lotnisko Gatwick), Nicei i Paryża. W wielu przypadkach możliwe będą przesiadki w Kopenhadze. Lotnisko Kastrup jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum Kopenhagi.


Połączenie do Kopenhagi to już kolejna nowość przygotowana na sezon letni przez Norwegian. Pozostałe nowe trasy to Dubrownik i Warna oraz Ateny i Split, powracające po zimowej przerwie.


Bilety na połączenia do Kopenhagi, w cenie już od 152 PLN (z wszystkimi opłatami) można kupować bezpośrednio na stronie internetowej www.norwegian.com, w polskojęzycznym Centrum Sprzedaży i Rezerwacji, w biurach podróży, a także na lotniskach, w tym na lotnisku w Warszawie.


Na tle innych przewoźników Norwegian wyróżnia się transparentnymi cenami, brakiem ukrytych opłat, najwyższym limitem bagażu (40 kg bagażu rejestrowanego oraz 10 kg bagażu podręcznego), elastycznymi taryfami biznesowymi Full Flex, dostępnymi również w Globalnym Systemie Dystrybucyjnym Amadeus, oraz nowoczesnymi samolotami (53 zamówione maszyny B-737-800). W przeciwieństwie do wielu innych tanich linii, których samoloty lądują na lotniskach nierzadko oddalonych nawet o 100 km od miast docelowych, Norwegian lata do głównych portów lotniczych, co jest ważne nie tylko dla ruchu służbowego, ale także dla pasażerów podróżujących prywatnie. Na uwagę zasługują najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, wykorzystywane przez Norwegian w celu obniżenia kosztów oraz podnoszenia poziomu obsługi, w tym self check-in oraz mobile check-in.


norwegian.no


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 730

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie