Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nikt już nie wie kiedy będzie terminal na Okęciu

Nikt już nie wie kiedy będzie terminal na Okęciu

8 maja 2007

Otwarcie nowej hali odlotów na Okęciu zostanie przesunięte o kolejne kilka tygodni. To skandal i kompromitacja, zważywszy, że wakacje coraz bliżej, a wciąż nie wiadomo, czy terminal uda się otworzyć przed sezonem wyjazdów. Stara hala odlotów pęka w szwach. Od 30 kwietnia pasażerowie startujący z Okęcia mieli być obsługiwani w nowym i dużym terminalu. Termin był niejednokrotnie przesuwany, a teraz już nikt nie wie kiedy w końcu hala będzie oddana do użytku. Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze (PPL) nie potrafi się dogadać z generalnym wykonawcą – polsko-hiszpańskim konsorcjum Budimex, Ferrovial, Lamela. Obie strony oskarżają się nawzajem, a pasażerowie męczą się w zatłoczonym budynku.

Be Sociable, Share!


PPL twierdzi, że wykonawca nie potrafi zakończyć prac. Nie została skończona wieża, z której kontroluje się płytę lotniska. Twierdzi też, że najemcy nie mogą zabrać się za urządzanie sklepów i punktów usługowych, bo wykonawca wciąż ich nie wpuszcza do środka Budowlańcy zaś o poślizg oskarżają właściciela lotniska, które ponoć zbyt późno wybrało firmy, które mają urządzić sklepy i kawiarnie. Nie chcą też, by w trakcie odbiorów technicznych środku były prowadzano jakiekolwiek inne prace. I twierdzi, że PPL miał wcześniej wiele miesięcy, by zorganizować różne punkty usługowe.

Jest dużo więcej takich spornych punktów. Dotyczą one m.in. planu zabezpieczeń, do projektu którego PPL już pięciokrotnie żądał poprawek. Wygląda na to, że awantura na Okęciu może zakończyć się w sądzie, bo na tle kłótni o przyczyny opóźnień odnawia się jeszcze spór o wynagrodzenie. Sama budowa podrożała z 200 do 247 mln dol.

/KY/ na podstawie Gazety Wyborczej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 922

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie