Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Z Europy

Nie wszyscy Polacy wrócili na Święta do domu

29 grudnia 2007

Wysokie ceny biletów lotniczych w okresie świątecznym spowodowały, że wielu Polaków nie było nie stać na przyjazd do domu na Boże Narodzenie. Wielu było zmuszonych do spędzenia tegorocznych Świąt w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Według dziennika „The Irish Independent”, tysiące Polaków po prostu nie stać na opłacenie biletu, za który trzeba zapłacić co najmniej 400 euro. Ceny biletów z Irlandii do Polski w obie strony na niektórych portalach internetowych sięgają nawet 700 euro i więcej.

Be Sociable, Share!


Dla Polaków, którym Świętą kojarzą się przede wszystkim z rodziną, ta sytuacja była bardzo trudna. Ci, którzy nie mogli sobie pozwolić na wyśrubowane ceny, musieli spędzić te Święta samotnie z dala od domu. Według londyńskiej gazety „Metro”, nawet kilkaset Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii, nie było stać na przelot do Polski. Cena przelotu z Londynu do Krakowa w okresie przedświątecznym dochodzi do 400 funtów. Ceny podnieśli zarówno przewoźnicy flagowi, jak i tanie linie.

Wyjściem z sytuacji mogło być więc tylko bardzo wczesne rezerwowanie biletów, albo podróż do kraju po sezonie, kiedy ceny będą spadały. Niektórzy już teraz myślą o rezerwacji biletów do Polski na Wielkanoc.

/KY/ na podstawie PAP

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 682

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie