Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nie będzie pieniędzy dla Obic

15 listopada 2007

Eksperci wynajęci przez Komisję Europejską negatywnie ocenili projekt lotniska w podkieleckich Obicach. Oznacza to, że prawdopodobnie nie będzie unijnego finansowania dla inwestycji.

Be Sociable, Share!


Bruksela od samego początku niechętnie podchodziła do pomysłu, powątpiewając w jego ekonomiczny sens. Ale projekt zjednoczył całą lokalną scenę polityczną. Miał też poparcie mieszkańców całego regionu. Województwo Świętokrzyskie nawet zdecydowało się na wstrzymanie całego Regionalnego Programu Operacyjnego, po to, by walczyć o dotację na lotnisko.

Komisja Europejska oddała sprawę pod osąd niezależnych konsultantów. Choć ocena przygotowana przez holenderską firmę konsultingową Ecorys nie jest wiążąca, jednak, podejmując ostateczną decyzję, komisja weźmie ją pod uwagę.


Jednak według samorządowców województwa, zarzucenie budowy nowego lotniska i powrót do koncepcji rozbudowy małego podkieleckiego lotniska w Masłowie nie wchodzi w grę. Tłumaczą, że projekt Obic jest za bardzo zaawansowany. Powstała dokumentacja, a miasto wykupiło grunty. Plan awaryjny zakłada wciągnięcie do budowy lotniska prywatnego inwestora. Nieoficjalnie mówi się, że ma to być duża firma z Kanady.


Na podstawie Gazety Wyborczej
/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 141

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie