Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Negocjowali tysiące złotych, by tracić miliony

16 maja 2007

Terminal 2Może upłynąć jeszcze kilka miesięcy zanim będzie otwarta nowa hala odlotów na Okęciu. Poprzedni termin oddania hali do użytku upłynął 30 kwietnia. Oznacza to dramatyczne opóźnienie. Straż pożarna odmówiła odebrania obiektu, ponieważ w budynku trwały prace instalacyjne, także te związane z systemami przeciwpożarowymi. Sanepid też nie zgodził się na odbiór. Nie zaczęła się jeszcze adaptacja 11 restauracji i 14 sklepów w nowej części nowego terminalu. Zamiast punktów usługowych straszą tam gołe ściany i podłogi przysłonięte płytami z karton-gipsu.

Be Sociable, Share!


Porty Lotnicze potrzebowały ponad rok by wybrać najemców pomieszczeń handlowych. Tłumaczą taki brak pośpiechu starannym prowadzeniem negocjacji, dzięki czemu udało się ustalić lepsze stawki czynszu, które w ciągu dziesięciu lat przyniosą dodatkowe 100 mln zł. Z drugiej jednak strony, każdy miesiąc opóźnienia otwarcia Terminalu 2 oznacza dla Portów Lotniczych 3,2 mln zł strat. A opóźnienie to liczy już wiele miesięcy, bowiem według pierwotnej wersji umowy nowa część lotniska powinna działać już pod koniec 2005 roku.

Obecnie nie pada już żadna data otwarcia hali odlotów. Oddanie budynku może nastąpić już za miesiąc, lecz bez części handlowej. Za cztery miesiące może być otwarcie ze sklepami i restauracjami.

/KY/ na podstawie Rzeczpospolitej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 407

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie