Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nawet 2,5 tys. zł za lot do Rzymu na kanonizację!

25 grudnia 2013

Na 27 kwietnia 2014 roku zaplanowana jest kanonizacja Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Do Rzymu udadzą się tysiące pielgrzymów. Linie lotnicze skwapliwie to wykorzystują. Lot z Modlina do Rzymu normalnie tanim Ryanairem czy Wizz Air kosztuje w okolicach daty kanonizacji tyle co połączenie w tradycyjnej linii… do Azji.

Be Sociable, Share!


Na 27 kwietnia 2014 roku zaplanowana jest kanonizacja Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Do Rzymu udadzą się tysiące pielgrzymów. Linie lotnicze skwapliwie to wykorzystują. Lot z Modlina do Rzymu normalnie tanim Ryanairem czy Wizz Air kosztuje w okolicach daty kanonizacji tyle co połączenie w tradycyjnej linii… do Azji.
Chcesz pojechać na kanonizację papieża Jana Pawła II do Rzymu? Warto już teraz pomyśleć o tym, jak się tam dostać. Podróż samolotem – nawet tanimi liniami lotniczymi – może się okazać bardzo droga. Już teraz ceny biletów z polskich miast do Rzymu mogą przyprawić o zawrót głowy. Linie lotnicze wykorzystują dynamiczne systemy sprzedaży biletów. Jeśli na dane połączenie jest duży popyt, to ceny biletów są wysokie. I odwrotnie: jeśli ludzie nie chcą latać na jakimś kierunku, to linie lotnicze obniżają tam ceny, by skusić pasażerów.

Cena do Rzymu… jak do Pekinu

W przypadku lotów z Polski do Rzymu pod koniec kwietnia zapotrzebowanie musi być duże, bo już teraz – na 4 miesiące przed kanonizacją – poszybowały w górę. Aby zapłacić za bilet mniej, trzeba pozostać w Rzymie o kilka dni dłużej.

Obecnie za lot Ryanairem z Modlina do Rzymu 26 kwietnia, powrót 28 kwietnia, zapłacimy… około 1,7 tys. zł (ceny biletów są zmienne, my sprawdzaliśmy je 23 grudnia około godziny 15). Jeśli polecimy dzień wcześniej – 25 kwietnia – za bilet w obie strony zapłacimy jeszcze więcej: 1890 zł! I to płacąc kartą debetową, za płatność kredytową trzeba dać o 37,8 zł więcej. Ale jeśli ktoś zechce sobie zrobić dłuższe wakacje i poleci 21 kwietnia, a wróci 4 maja, to zapłaci 531 zł.

Ryanair jednak i tak wydaje się tani w porównaniu ze swoim konkurentem – linią Wizz Air. Jeśli teraz chcielibyśmy kupić bilet Wizz Air z Lotniska Chopina w Warszawie na lotnisko Fiumicino w Rzymie na 25 kwietnia, a powrót 28 kwietnia, to zapłacimy aż 2458 zł. W podobnej cenie są połączenia we włoskiej Alitalii. Za takie pieniądze można już kupić bilety do Ameryki czy do Azji.

Taniej w LOT i z lotnisk regionalnych

W dużo niższych cenach są na razie bilety z Warszawy do Rzymu oferowane przez LOT. Ceny biletów na lot 26 kwietnia, z powrotem przewidzianym na 28 kwietnia, kosztują nieco ponad 1,1 tys. zł. Droższe – dokładnie w tym terminie – są loty Lufthansą z przesiadką np. w Monachium.

Znacznie tańsze, przynajmniej na razie, są loty z innych miast niż Warszawa. Cena biletu na lot Ryanair z Wrocławia do Rzymu – wylot 25 kwietnia, powrót 28 kwietnia – lekko przekracza 650 zł. Ceny biletów w obie strony na trasie Kraków – Rzym w okolicach daty kanonizacji Jana Pawła II kosztują w Ryanair około 700-1400 zł w zależności od dnia lotu.

Połączenie wykonywane przez Eurolot z Rzeszowa do Rzymu pod koniec kwietnia 2014 roku też nie należy do tanich. Cena biletu na lot do Rzymu 26 kwietnia wraz z powrotem 29 kwietnia kosztuje w sumie 1360 zł.

Przewoźnicy zwiększają liczbę lotów

Linie lotnicze, przeczuwając większe zainteresowanie lotami do Rzymu, już zdecydowały się na zwiększenie liczby oferowanych miejsc w samolotach.

„Aby umożliwić bezpośredni przelot polskim pasażerom na uroczystość w Rzymie, Ryanair oferuje dodatkowe loty 25 kwietnia z Warszawy Modlin, Wrocławia, Krakowa, a także jedyne połączenie wyłącznie na tę okazję z Gdańska” – napisał niedawno Ryanair w komunikacie.

Z kolei LOT między 22 kwietnia a 3 maja wykona 5 dodatkowych rejsów z Warszawy do Rzymu dużymi boeingami 787 Dreamliner.

Info: pieniadze.gazeta.pl

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie