Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Nalot Skandynawów na Kraków

18 marca 2008

Do Krakowa przyjeżdża coraz więcej turystów ze Skandynawii. Odwiedzających z tego regionu Europy przybywa w Krakowie w takim tempie, jak wcześniej Anglików, czy Włochów. W tym roku miasto odwiedzi aż pół miliona turystów ze Skandynawii. W porównaniu do niewielkiej liczby mieszkańców tych krajów, jest to liczba imponująca.

Be Sociable, Share!


Spośród 5 mln zagranicznych turystów odwiedzających Kraków, 10 proc. to łącznie Szwedzi, Norwegowie, Finowie oraz Duńczycy. Coraz więcej przyjeżdża tu też Estończyków oraz Łotyszów. Najazd Skandynawów do Krakowa to efekt przede wszystkim świetnej koniunktury na połączenia pomiędzy Polską a północna Europą.

Do Krakowa można dolecieć bezpośrednio z Helsinek (od 3 kwietnia loty na tej trasie wznawia Finnair), Sztokholmu (regularne rejsy Norwegian Air), Kopenhagi (Sterling.dk) oraz Oslo (Norwegian). Poza tym, od września Norwegian będzie latał bezpośrednio z norweskiego miasta Stavanger. Samolotami przewoźnika do Krakowa, kupując jeden bilet, będzie można dostać się nie tylko z Trondheim czy Bergen, ale i z takich miejscowości, jak Bardufoss, Bodo, Kristiansand i Tromso.


W niedzielę odbył się inauguracyjny lot do Krakowa z Oslo skandynawskiej linii SAS. Ten przewoźnik dowozi także pasażerów do Krakowa z Bergen oraz kilkunastu innych małych lotnisk na terenie całej Norwegii, nawet tak „arktycznych”, jak Honningsvag, Alta czy Batsfjord.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 341

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie