Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Easyjet nowości

Największa flota wśród tanich przewoźników lotniczych w Europie

15 kwietnia 2005

EasyJet świętuje na lotnisku Berlin Schoenefeld dostarczenie swojego setnego samolotu. Podczas tej uroczystości pracownicy easyJet i zaproszeni goście mieli okazję odbyć lot nad Berlinem. W stolicy Niemiec mieści się najszybciej rozwijającą się baza linii easyJet.

Be Sociable, Share!


Flota, którą dysponuje teraz easyJet, to największa flota wśród tanich przewoźników lotniczych w Europie. Składa się ona ze stu Boeingów 737 i Airbusów A319.

Zaledwie w marcu easyJet przewiózł 2.6 miliona pasażerów. Jedynym przewoźnikiem, który pobił tę liczbę była Lufthansa. Oznacza to, że easyJet przewiózł więcej pasażerów niż tacy narodowi przewoźnicy jak: British Airways, Alitalia, Air France czy KLM.

W listopadzie 1995 roku, kiedy easyJet rozpoczynał swoją działalność, leasingował dwa samoloty, które latały na dwóch trasach (z Londynu – Luton do Edynburga i Glasgow). Obecnie linia obsługuje ponad 650 lotów każdego dnia, na 203 trasach do 61 kluczowych portów lotniczych w Europie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba pasażerów easyJet wyniosła 27 milionów.

„Nasz sukces, to także sukces naszych pasażerów, którzy będą mogli łatać do kluczowych europejskich portów za niewielkie pieniądze – powiedział Ed Winter, przedstawiciel przewoźnika. „Wierzymy, ze w Europie jest nadal możliwości rozwoju dla tanich przewoźników lotniczych i easyJet zamierza z tych możliwości jak najwięcej skorzystać – dodał”.

Nowe samoloty to Airbus A319, 39. ze 120- samolotowej floty, która ma być zbudowana przez easyJet do końca 2007 roku.

PK na podst. materiałów prasowych easyJet

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 921

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie