Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Najwięcej wygód oferują linie azjatyckie

25 maja 2010

W tegorocznym rankingu firmy Skytrax najwięcej czołowych miejsc zajęły linie lotnicze należące do sojuszu One World, któremu przewodzi British Airways. Z rankingu wynika, że najwygodniejsze i najbardziej punktualne są linie z Azji.

Be Sociable, Share!


Wśród kilku kategorii wygrały linie, które nie należą do żadnego z głównych sojuszy lotniczych. Np. Emirates, Qatar Airways czy Etihad.
Według Skytrax najlepszym sojuszem lotniczym okazał się One World. Do niego należą linie Cathay Pacific, które zdobyły nagrodę najlepszej linii operującej nad Pacyfikiem. Dragonair jako najlepsza linia w Azji i Finnair jako najlepsza linia w Europie Północnej. W Ameryce Południowej najlepsze okazały się chilijskie linie LAN, a w Europie Wschodniej linie Malev. W kategorii ekoplus wygrały linie Qantas z Australii.
Najlepszą linią lotniczą na świecie została uznana Asiana, która należy do sojuszu Star pod przewodnictwem Lufthansy. Z tego sojuszu nagrody otrzymały także linie Singapore Airlines oraz Air New Zealand. Lufthansa została uznana za najlepszą linią europejską. Z kolei Swiss został doceniony za perfekcyjnie przygotowane przesiadki, których czas często wynosi 25 minut.

Najwięcej nagród zdobyły linie Qatar Airways. Według Skytrax ta linie ma najlepszą klasę biznes, najlepszy catering, najlepszą obsługę pasażerów, najlepszą obsługę na pokładzie oraz terminowość dostarczania bagażu.

Za najlepszą linię południowoeuropejską i za najlepsze posiłki w klasie ekonomicznej uhonorowano Turkish Airlines. Najlepszą tanią linią została Air Asia wyprzedzając Air Berlin oraz Virgin Blue.

Na podstawie Rzeczpospolitej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 238

Tagi: ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie