Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Najwięcej Polaków lata na Wyspy

Najwięcej Polaków lata na Wyspy

30 listopada 2005

Z Warszawy do Wielkiej Brytanii poleciało w tym roku znacznie więcej pasażerów niż rok temu. Bardzo agresywnie rozwijają się tanie linie, które mają już ponad połowę tego rynku.

Be Sociable, Share!


Prawie 700 tys. pasażerów przewiozły linie lotnicze w ciągu 9 miesięcy tego roku między samą tylko Warszawą a brytyjskimi portami. To najszybciej rozwijająca się część rynku lotniczego w Polsce. Jak podaje Rzeczpospolita wszystkie polskie lotniska od stycznia do końca września obsłużyły 8,7 mln pasażerów, czyli o blisko jedną trzecią więcej niż rok wcześniej.

Tanie linie lotnicze na trasach do Wielkiej Brytanii odbierają pasażerów przewoźnikom tradycyjnym. British Airways i PLL LOT przewiozły od stycznia do września 328 tys. pasażerów, ponad jedną dziesiątą mniej niż rok wcześniej. Wszyscy przewoźnicy zamierzają jednak zwiększać liczbę połączeń na Wyspy. Jednym z nowych połączeń będą kursy z Łodzi do Nottingham, które uruchomi Ryanair. Do Dublina będzie latał Centralwings.

Zwiększone zainteresowanie lotami do Irlandii i Wielkiej Brytanii jest spowodowane otwarciem tamtejszych rynków pracy dla Polaków. Już niedługo skończą się okresy przejściowe na pracę Polaków w innych krajach UE, można się więc spodziewać dalszego rozwoju tanich połączeń.

Już w przyszłym roku przybędzie kilka nowych połączeń, nie tylko do krajów Unii. Wizz Air chce uruchomić loty z Łodzi do Paryża lub Rzymu. W styczniu czartery z Łodzi do Kijowa i Lwowa uruchomi linia Sky Express, a miesiąc później rozpoczną się loty czarterowe do egipsiego kurortu Hurgady.

PK na podst. Rzeczpospolitej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 537

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie